Foto: Reuters/AP/Scanpix/LETA/LA.lv kolāža

Navaļniju grib apglabāt slepus: mātei beidzot parāda dēla līķi, draudot, ka viņai ir jāpiekrīt bēru ceremonijai bez atvadīšanās 60

Ieslodzījumā cietumā Krievijas Galējos Ziemeļos mirušā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija māte Ludmila Navaļnija īsā video vēstījumā atklāj, ka viņai beidzot ir parādīts dēla līķis, taču ar draudiem, ka viņai ir jāpiekrīt slepenai bēru ceremonijai bez atvadīšanās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
Mājas
Latvijas Jumiķu apvienības vadītājs: Latvijā jau ir pirmie gadījumi, kad saules paneļi uz jumta ir aizdegušies paši no sevis
Kokteilis
Mūziķis Roberto Meloni palicis bez brokastīm, jo “Bolt” piegādātais ēdiens nepatīkami pārsteidzis: “Es to pārdzīvošu, bet diez vai esmu vienīgais” 33
Lasīt citas ziņas

Viņa pastāstīja, ka iepriekšējā vakarā viņa slepus tika aizvesta uz morgu, kur tika parādīts Alekseja Navaļnija līķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Izmeklētāji apgalvo, ka viņiem ir zināms nāves cēlonis. Viņiem ir sagatavoti visi juridiskie un medicīniskie dokumenti, kurus es redzēju. Medicīnisko miršanas apliecību es parakstīju. Saskaņā ar likumu viņiem būtu nekavējoties jāatdod man Alekseja mirstīgās atliekas, bet tā vietā viņi mani šantažē, izvirza nosacījumus, kur, kad un kā Aleksejs būtu jāapbedī,” sacīja Navaļnaja.

Tiesībsargājošās iestādes, sazinoties ar viņu, “saņem rīkojumus”, lai gūtu mātes piekrišanu rīkot slepenas bēres.

“Viņi vēlas, lai tas notiktu slepeni, bez atvadu ceremonijas, viņi vēlas aizvest mani uz kapsētas nomali pie svaiga kapa un pateikt: “Te guļ tavs dēls”. Es tam nepiekrītu, es gribu, lai jums, kam Aleksejs ir dārgs, kam viņa nāve bija personīga traģēdija, būtu iespēja atvadīties no viņa,” sacīja Navaļnija māte.

Medicīniskajā ziņojumā par nāvi, kas tika uzrādīts Navaļnija mātei, teikts, ka viņa nāves cēlonis ir dabisks.

Jau vēstīts, ka opozicionārs nomira 16. februārī 47 gadu vecumā Krievijas Tālajos ziemeļos vienā no Krievijas skarbākajiem cietumiem, kur viņu nogādāja decembra beigās, pēc tam, kad mēnešiem ilgi bija pasliktinājusies viņa veselība. Viņa nāve iestājās trīs gadus pēc viņa ieslodzījuma Krievijā, kura laikā viņš daudzas reizes tika ievietots karcerī. Viņam tika liegta arī pienācīga veselības aprūpe.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par “krāpšanu” un “necieņu pret tiesu”, bet 2023.gada augustā – 19 gadu cietumsodu par “ekstrēmismu”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.