Foto: LETA

NDK vadītājs: Bruņoto spēku gatavība ir atbilstoša esošajiem drošības riskiem 92

Latvijas bruņoto spēku gatavība ir atbilstoša esošajiem drošības riskiem, šādu vērtējumu intervijā TV3 pauda Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Jānis Dombrava (NA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
FOTO, VIDEO. Arī Olainē plosījies tornado, izpostot saules paneļu parku 32
Lasīt citas ziņas

Politiķis uzsvēra, ka algotņu grupējuma “Vagner” un Baltkrievijas darbībām aizmugurē stāv Krievija ar savām interesēm, tāpēc Latvija rūpīgi vēro norises kaimiņvalstī un militāru spēku koncentrāciju tuvāk Latvijai novērtē kā jaunus drošības riskus.

Deputāts pauda, ka neredz nepieciešamību pašlaik Latvijas pusē veikt būtiskus jaunus soļus, neskatoties uz “Vagner” kādu jaunu kustību Baltkrievijā, lai arī pastāv zināmi provokāciju riski Suvalku koridorā. Viņš skaidroja, ka Latvijas militārpersonu vērtējumā bruņoto spēku gatavības pakāpe ir pietiekama, lai atbildētu uz esošajiem drošības riskiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus Dombrava atgādināja, ka kopš Krievijas kara pret Ukrainu sākuma ir pieņemti stratēģiski būtiski lēmumi gan NATO, gan nacionālā līmenī, palielinot gatavību atbildēt dažādiem drošības riskiem.

Komisijas vadītājs lēsa, ka Krievijas sāktā kara rezultātā samazinās Latvijas nacionālajai drošībai bīstamo Krievijas “urrā-patriotu” skaits mūsu valstī.

Savukārt taujāts, kas Latvijā tiek darīts iedzīvotāju civilajai aizsardzībai būtiskā patvertņu jautājuma risināšanai, Dombrava atzina, ka civilā aizsardzība valstī bija atstāta novārtā, bet Iekšlietu ministrijas jaunā vadība solot uz rudeni nākt klajā ar piedāvājumu risinājumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.