“Harley–Davidson” modelis “Electra Glide Ultra Classic” sajūtu ziņā ir kā automašīna uz diviem riteņiem un bez jumta.
“Harley–Davidson” modelis “Electra Glide Ultra Classic” sajūtu ziņā ir kā automašīna uz diviem riteņiem un bez jumta.
Foto – Artis Drēziņš

Neaizmirsti – riteņi te tikai divi! 0

Viņnedēļ sporta kompleksā “333” bija savesti visi konkursa “Latvijas gada motocikls” 24 braucamie.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Lasīt citas ziņas

Kā vēlāk smējāmies, “šīberis” sākumā visiem bija vaļā, bet pēc kāda desmitā motocikla nomēģināšanas tas jau gāja ciet: juka prāts no dažādo kategoriju braucamajiem, un nevarēja vairs maņas īsti novērtēt, kas ir un kas nav labi.

Neesmu sporta un jaudīgo ielas motociklu fans un speciālists, tāpēc lielāku uzmanību pievērsu enduro un ceļojuma tipa braucamajiem. Visvairāk pārsteidza: sēdi uz motocikla, bet braucot jūties kā automašīnā, kam logi vaļā (vienreiz pat reāli refleksi nobruka un gandrīz aizgāju pa pieskari – divu riteņu braucamais tomēr jāvada savādāk nekā četru riteņu).

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, BMW R 1200 RT ar apsildāmo sēdekli un rokturiem, navigāciju, audiosistēmu, elektriski maināmu vējstikla augstumu, gudrām bremzēm un tamlīdzīgi.

“Harley–Davidson” modelis “Electra Glide Ultra Classic” iet vēl tālāk. Vispirms ar cenu – 
27 000 eiro, tad ar mēraparātu paneli un bagāžnieku ietilpību – kā normālai mazlitrāžas automašīnai. Arī bremzes pedālis un pati sēdēšana principā kā automobilī. Motocikla svars tuvojas pustonnai, dzinēja jauda – kā vidējas klases automašīnai 1700 kub. cm. Ja gribat kāda hārlīša cienītāju pakaitināt, tad ātrumi gan lepnajam braucamrīkam slēdzas ar labu gājienu un klikšķi – kā krievu emkai. Bet tas, kā man paskaidroja speciālisti, piederas pie vēsturiskās hārļa dzinēja konstrukcijas. Un laikam arī stila, ko ne jau es spēju novērtēt.

Pirmie balsošanas rezultāti liecina, ka izteiktu līderu nav. Toties ir viens kritušais no žūrijas: kāds mežā nenovaldīja enduro mocīti un salauza kāju…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.