Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienu, pie Brīvības pieminekļa notiek svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija, veidojot objektu “Ziedu Latvija”.
Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienu, pie Brīvības pieminekļa notiek svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija, veidojot objektu “Ziedu Latvija”.
Foto. LETA

Nebūs, kur sprukt! Valsts valodas zināšanas turpmāk būs jāpierāda daudz plašākam Krievijas pilsoņu lokam 184

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma izmaiņas Imigrācijas likumā, kas nosaka, ka arī tiem Krievijas pilsoņiem, kuri saņēmuši pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saskaņā ar tā saukto ārvalstnieku likumu, būs jākārto valsts valodas prasmes pārbaude, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Ārvalstnieku likums paredzēja, ka pastāvīgās uzturēšanās atļaujas varēja saņemt tie ārvalstnieki, kuriem 1992.gada 1.jūlijā dzīvesvieta bija Latvijā un kuri bija reģistrēti iedzīvotāju reģistrā. Šis likums zaudēja spēku 2003.gada 1.maijā līdz ar Imigrācijas likuma spēkā stāšanos.

Mainīt Krievijas pilsoņu līdzšinējo uzturēšanās kārtību Latvijā nepieciešams, lai stiprinātu valsts iekšējo drošību, spēcinātu latviešu valodas pozīcijas, kā arī veicinātu iekļautību un piederību Latvijai to ārvalstu pilsoņu vidū, kas uzturas mūsu valstī ilgtermiņā, uzsvēruši izmaiņu autori.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noteikts, ka šiem Krievijas pilsoņiem pastāvīgās uzturēšanās atļaujas būs derīgas līdz nākamā gada 15.jūlijam, ja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) līdz 2025.gada 30.jūnijam nebūs saņemti nepieciešamie dokumenti Eiropas Savienības (ES) pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai.

Savukārt līdz nākamā gada 17.novembrim uzturēšanās atļaujas būs derīgas tiem, kuriem ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai būs nepieciešams apliecinājums par valsts valodas apguvi. Tas paredzēts, ja līdz 2025.gada 30.jūnijam būs saņemta informācija par to, ka šī persona vismaz vienu reizi ir kārtojusi valsts valodas prasmes pārbaudi un šai personai noteikta atkārtota pārbaude, bet PMLP līdz nākamā gada 31.oktobrim nav saņemti nepieciešamie dokumenti ES pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieprasīšanai.

Jaunās prasības attieksies uz aptuveni 5000 Krievijas pilsoņiem, iepriekš norādījuši Iekšlietu ministrijas pārstāvji. Valodas zināšanas tāpat kā līdz šim tiks prasītas personām vecumā līdz 75 gadiem.

Pērn septembrī Saeima pieņēma Imigrācijas likuma grozījumus, kas noteica, ka Krievijas pilsoņi, kuri bija pieteikušies, taču nebija sekmīgi nokārtojuši valsts valodas pārbaudi vai nebija to kārtojuši attaisnojošu iemeslu dēļ, var saņemt uzturēšanās atļauju uz laiku līdz diviem gadiem. Tas neattiecās uz tiem Krievijas pilsoņiem, kuri pastāvīgās uzturēšanās atļaujas ieguvuši saskaņā ar tā saukto ārvalstnieku likumu un kuriem līdz šim neprasīja valodas zināšanas.

Ārlietu ministrijas pārstāvji iepriekš informēja, ka daudzi no viņiem ir Krievijas militārie pensionāri un viņu ģimenes locekļi. Iekšlietu ministrijas pārstāvji norādīja, ka 3650 personas ir Krievijas pilsoņi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.