Kristaps Neretnieks

Neretnieks Pasaules kausa posmā Kleistos iekļūst desmitniekā 0

Latvijas vadošais konkūra jātnieks Kristaps Neretnieks svētdien izcīnīja devīto vietu Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā “Grand Prix” maršrutā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”

Šajā maršrutā dalībniekiem uz laiku bija jāveic 140/160 centimetrus augsti šķēršļi. Tā balvu fonds bija 25 000 eiro un notika cīņa arī par ieskaites punktiem Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktiem pasaules jātnieku FEI “Longiness” reitingā un kvalifikācijā šī gada Pasaules spēlēm un nākamā gada Eiropas čempionātam.

Uzvaru prestižākajā maršrutā svinēja rumānis Andreass Herks ar zirgu Trocader de Jarsay, atstādams aiz sevis igauņus Hanno Ellermaninu un Kullo Kenderu, kuri startēja ar rumakiem Freedom un Artas.

Tikmēr Neretnieks ar For Fan izcīnīja devīto vietu. Tāpat, startējot ar Cornet’s Spirit, viņš ieņēma arī 13.vietu. Vēl Laura Penele ar Dundas V.D.M bija 15.vietā, Dainis Ozols ar Isidor un Ģirts Bricis ar Donau bija 23. un 24.pozīcijā, bet Mārtiņš Pilders ar Kavallo ierindojās 27.vietā. Šajā maršrutā startēja arī Andis Vārna ar Dendelin, bet viņi izstājās.

Neretnieks ar Camerlane izcīnīja uzvaru dienas otrajā maršrutā, kurā bija sacensības uz laiku ar 135 centimetrus augstiem šķēršļiem, bet ar Cha-Cha viņš bija otrais dienas pirmajā maršrutā, kurā notika sacensības uz laiku ar 125/130 centimetrus augstiem šķēršļiem, tajās piedaloties sešus un septiņus gadus veciem zirgiem. Uzvaru dienas pirmajā maršrutā izcīnīja igaunis Pauls Rihards Arguss ar Jay-z Bee.

Savukārt dienas noslēdzošajā maršrutā, kurā notika sacensības uz laiku ar 125 centimetrus augstiem šķēršļiem, uzvarēja igauniete Anete Lepika ar zirgu Samurai’s Miracle, otrā bija latviete Kristīne Egle ar Casquetta, bet trešā – vēl viena mājiniece Sabīne Siliņa ar Lord Lux.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien pa panākumam maršrutos izcīnīja Kristaps Neretnieks un Kristīne Egle, bet sestdien vienā no četriem uzvaru guva Sabīne Siliņa.

Rīgas posma sacīkstēs kopā startēja aptuveni 70 jātnieku ar 130 zirgiem no astoņām valstīm – Polijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Rumānijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un notika jau 26.gadu.

Šogad sacensību kopējais balvu fonds bija 50 800 eiro.

Pērn Rīgā galvenajā maršrutā uzvarēja Igaunijas sportists Reins Pills ar zirgu Alfons RA. Labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks ar For Fan, izcīnot piekto vietu.

Pagājušajā gadā Neretnieks uzvarēja četros no deviņiem maršrutiem. No Latvijas jātniekiem viņš ir guvis līdz šim lielākos panākumus Pasaules kausā. Neretnieks 2014.gadā Pasaules kausa finālsacensībās Francijā izcīnīja 19.vietu spēcīgāko pasaules jātnieku konkurencē.