Inčukalna pazemes gāzes krātuve, ” Conexus”
Inčukalna pazemes gāzes krātuve, ” Conexus”
Publicitātes foto

No oktobra dabasgāzes pārvades tarifs saruks par 4,9% 0

Sasniedzot vēsturiski zemākās izsoles izmaksas par noglabājamo dabasgāzes apmēru Inčukalnā pazemes gāzes krātuvē, no šā gada oktobra dabasgāzes pārvades tarifs saruks par 4,9%, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Regulators ir saskaņojis AS “Conexus Baltic Grid” rīkotās izsoles rezultātus par uzglabājamo dabasgāzes apmēru Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2020.-2021.gadam. Izsolē piedāvātais kopējais apmērs gandrīz divas reizes pārsniedza nepieciešamo izsoles apmēru, kas veido 2,845 miljonus megavatstundu (MWh). Par pamatotām atzītas izmaksas, kas atbilst izsolītajam kopējam apmēram.

Kopumā izsolē piedalījās septiņi pretendenti, iesniedzot 100 dažādu piedāvājumu. Interesi par dalību izsolē izrādījuši gan ārzemju, gan pašmāju dabasgāzes tirgotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pateicoties lielajai dalībnieku interesei, piedāvājumu cenas bija no 0,15 eiro par MWh līdz 3,64 eiro par MWh.

Regulatorā norādīja, ka, salīdzinot ar 2019.gada vidējo svērto izsoles cenu, šogad tā bija par 78% zemāka. Līdz ar to ir sasniegtas vēsturiski zemākās izsoles izmaksas, kas operatoram jāsedz, kopš pirmās izsoles rīkošanas 2018.gadā.

“Pateicoties vienotajam Somijas-Igaunijas-Latvijas dabasgāzes tirgum, kas darbību sāka šogad janvārī, interese par dalību izsolē ir bijusi augsta. Tas ir pozitīvs signāls, kas norāda uz būtisku konkurenci tirgū un sekmē efektīvu infrastruktūras izmantošanu. Pateicoties šogad zemajām izsoles izmaksām, kas veido daļu no pārvades tarifos iekļautām izmaksām, tarifs Latvijas lietotājiem no 1.oktobra būs par 4,9% zemāks, salīdzinot ar šobrīd esošo,” atzina SPRK padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā notika trešo gadu. Tā tiek organizēta atbilstoši SPRK un Ekonomikas ministrijas saskaņotiem noteikumiem. Tā katru gadu tiek rīkota, lai nodrošinātu nepieciešamo jaudu dabasgāzes izņemšanai no Inčukalna pazemes gāzes krātuves izsludinātās enerģētiskās krīzes laikā. Pienākums nodrošināt nepieciešamo jaudu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem ir uzticēts “Conexus Baltic Grid”.

“Conexus Baltic Grid” rīkotā izsolē par uzglabāšanai nepieciešamo apmēru – 2,845 miljoniem MWh saņemto piedāvājumu atvēršana notika 15.aprīlī.

Reklāma
Reklāma

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Enerģijas lietotāju apgādes un kurināmā pārdošanas kārtība izsludinātas enerģētiskās krīzes laikā un valsts apdraudējuma gadījumā” “Conexus Baltic Grid” ir jānodrošina, ka Inčukalna pazemes gāzes krātuvē tiek uzglabāti 2,845 miljoni MWh aktīvās dabasgāzes no izņemšanas sezonas sākuma līdz 2021.gada 1.martam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.