Inčukalna pazemes gāzes krātuve, ” Conexus”
Inčukalna pazemes gāzes krātuve, ” Conexus”
Publicitātes foto

SPRK izsaka brīdinājumu “Conexus” par to, ka nenodrošina neatkarību no “Gazprom” 0

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 9.aprīļa sēdē atzinusi – AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) nav izpildījusi sertificēšanas prasības noteiktajā termiņā – līdz 2019. gada 31. decembrim. Tā rezultātā, izvērtējot pārkāpuma radītās sekas un ilgumu, operatoram izteikts brīdinājums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Lasīt citas ziņas

“Conexus” un tās akcionāriem – AS “Gazprom” un “Marguerite” papildu Enerģētikas likumā noteiktajam bija dots ilgāk nekā vienu gadu ilgs termiņš, lai izpildītu sertificēšanas lēmumā noteiktās prasības.

Mūsu ieskatā, noteiktais termiņš bija pietiekams, lai lēmumā noteiktos nosacījumus izpildītu bez kavēšanās. Vienlaikus mēs novērtējām, ka pēdējo mēnešu laikā ir veiktas darbības, kas varētu būt vērstas uz nosacījumu izpildi, piemēram, “Marguerite” akciju pārdošana, kura noslēgusies šī gada 1.aprīlī. Šis arī bija viens no apstākļiem par labu brīdinājuma izteikšanai, atturoties no naudas soda uzlikšanas” stāsta SPRK priekšsēdētājs Rolands Irklis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izvērtējot faktiskos un tiesiskos apstākļus, kā arī SPRK rīcībā esošos pierādījumus, veiktās darbības sertificēšanas lēmuma nosacījuma gadījumā nav izpildītas SPRK noteiktajā termiņā – līdz 2019. gada 31. decembrim.

Abi akcionāri veido daļu no “Conexus”, kam vienlaikus jārūpējas par nosacījumu izpildi laikā. Kopš pagājušā gada decembra zināms – “Marguerite” un AS “Gazprom” veic savu akciju pārdošanu. Ja “Marguerite” gadījumā akciju pārdošanas process jau ir sekmīgi noslēdzies, tad AS “Gazprom” akciju pārdošanas process joprojām turpinās.

LA.LV jau ziņoja, ka, veicot ikgadējo izvērtējumu par vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora atbilstību sertificēšanas prasībām pērn SPRK nolēma, ka “Conexus” atbilst sertificēšanas prasībām, ja līdz 2019.gada beigām izpilda divus nosacījumus.

Tika izvirzīts nosacījums nodrošināt, ka Inčukalna pazemes gāzes krātuves autoruzraudzību no 2020.gada 1.janvāra īsteno komersants, kas nav tiešā vai netiešā veidā saistīts ar “Gazprom” un tā saistītajiem komersantiem.

Savukārt otra nosacījums paredz nodrošināt, ka, sākot ar 2020.gada 1.janvāri “Gazprom” nav iespēju tieši vai netieši kontrolēt “Conexus”, un komersantam pilnībā jāatbilst Enerģētikas likumā noteiktajām vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora neatkarības prasībām.

Šī nosacījuma otra daļa paredzēja, ka līdz 2020.gada 1.janvārim “Conexus” jānovērš arī interešu konflikta riski, ko rada “Marguerite Gas I S.a.r.l.” un AS “Latvijas gāze” akcionāra “Marguerite Gas II S.a.r.l.” vienlaicīga dalība gan “Conexus”, gan AS “Latvijas gāze”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.