Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Karīna Miezāja

No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga” 434

Papildināts ar “Maxima” komentāru plkst.19:52

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Viktors sociālajos tīklos dalījies ar kādu stāstu par veikalā “Maxima” piedzīvoto pirms pāris dienām.

Viņš atzīstas, ka ir cilvēks, kurš iestājas par latviešu valodu apkalpošanā, tāpēc piedzīvotā situācija šķitusi patiešām nepatīkama.

CITI ŠOBRĪD LASA

Notikumi risinājušies Valdeķu ielā 10, veikalā “Maxima”.

Vīrietis raksta: “Es kā apmeklētājs, kurš iestājas par latviešu valodu apkalpošanā, tieku sagaidīts ar norādījumiem krieviski. Uz jautājumu, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja apsargam: “Дим, выведи его из магазина!” [Tulk: “Dima, izved viņu no veikala!”] Pie pašapkalpošanās termināliem man tiek atslēgts termināls ar dzirdamu: “я ему отключила кассу” [“Es viņam atslēdzu kasi.”] 2 reizes atslēdz.

Kasiere neatbild uz jautājumu, kāda ir veikala adrese, vēlāk uz citiem jautājumiem: “Es ar jums nevēlos runāt.”

Veikala darbinieki rīko linča tiesu klientam, kuršs iebilst pret krievu valodu sabiedriskajā telpā un pieprasa apkalpot bez krievu valodas. Izsaucu policiju, ilgi – ap 1/2h – neieradās, atcēlu izsaukumu.”

Pie šī ieraksta savu komentāru publicējusi arī latviešu valodas aizstāve Liāna Langa: “Šis nav pieņemami! Iesniegumu Tiesībsarga birojam un Tirgotāju asociācijai, cc Maximai, lai kategoriski izbeidz krievelības “bezpridelu” veikalos.”

Viktors komentāros atbildējis, ka iesniegumu iestādēm jau ir iesniedzis.

Situāciju komentē arī “Maxima” pārstāvji: “Izsakām nožēlu par radušos situāciju. Šobrīd skaidrojam notikušā apstākļus. Atsaucība un profesionāla klientu apkalpošana ir viens no būtiskākajiem elementiem, lai nodrošinātu patīkamu iepirkšanās pieredzi.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.