Latvijā
Izglītība

Noskaidrots, kā notikušas mācības Covid-19 skartajai klasei un vai bijusi plūsmu krustošanās0

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Covid-19 skartajai klasei Rīgas Austrumu vidusskolā mācības notikušas vienā telpā un plūsmu krustošanās nav bijusi, aģentūrai LETA sacīja Rīgas Austrumu vidusskolas direktores vietniece Ilze Sondore-Drukaļska.

Direktores vietniece norādīja, ka skolā ir ieviesti dažādi drošības pasākumi, kā, piemēram, tas, ka mācības notiek vienā klases telpā, lai skolēnu plūsmas nekrustotos, un skolotāji attiecīgi dodas pie skolēniem, nevis otrādi.

Sondore-Drukaļska minēja, ka tiklīdz saņemta ziņa no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) par viena skolēna inficēšanos ar Covid-19, visa viņa klase un četri mācībspēki, kas ar klasi todien strādājuši, devušies mājas karantīnā.

Viņa stāstīja, ka tagad pedagogi šai klasei sūta uzdevumus, kā tas bija ārkārtējās situācijas laikā. Savukārt pēc ievērotās karantīnas, skolēni ar ārsta zīmēm drīkstēs atgriezties klātienes mācību procesā.

Jau ziņots, ka līdz ar jaunā mācību gada sākumu konstatēts pirmais inficēšanās ar Covid-19 gadījums kādas izglītības iestādes audzēknim, pirmdien vēstīja TV3. SPKC epidemiologi skolai snieguši rekomendācijas tālākai darbībai, epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Saistītie raksti

Tikmēr Latvijas Televīzija ziņoja, ka pirmais Covid-19 saslimšanas gadījums izglītības iestādē šajā mācību gadā konstatēts Rīgas Austrumu vidusskolā, inficēšanās nav nākusi no izglītības iestādes, bet ekspertiem vēl nav skaidrības, kur bērns un viņa māte to ieguvuši.

Pašlaik mājas karantīna ir noteikta tuvākajām skolēna kontaktpersonām – 14 klasesbiedriem un četriem pedagogiem. Ņemot vērā saslimšanas gadījumu, skola pieteikusi Covid-19 testu veikšanu skolotājiem un darbiniekiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
12 stundas