Automašīna ar Krievijas valsts numurzīmēm.
Automašīna ar Krievijas valsts numurzīmēm.
Foto. Scanpix/Olga MALTSEVA / AFP

Panākta konceptuāla vienošanās par ieceri konfiscēt Krievijas transportlīdzekļus, ja tie nepamestu Latviju 101

Valdošajai koalīcijai ir politiski kopīgs redzējums un konceptuāla vienošanās par ieceri konfiscēt Krievijā un Baltkrievijā reģistrētus transportlīdzekļus, ja tie neizbrauktu no Latvijas vai netiktu pārreģistrēti, pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
“Deputāti zog tualetes papīru, slimnīcu mistiskās durvis, viesnīcu dārgais ēdiens no pusfabrikātiem!” Bijušie darbinieki dalās ar profesijas noslēpumiem 5
Lasīt citas ziņas

Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātais likumprojekts faktiski liegtu Latvijā uzturēties Krievijā un Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, kas jau iepriekš iebraukuši Latvijā. Gadījumā, ja trīs mēnešu laikā netiktu veikta transportlīdzekļa pārreģistrācija vai izbraukšana no Latvijas, sekotu sankcijas, tostarp transportlīdzekļa konfiskācija.

Siliņa norādīja, ka atbildīgās ministrijas strādā pie tehniskajiem risinājumiem, kā datu bāzes varētu konstatēt, kad transporta līdzekļi ir iebraukuši Latvijā, jo patlaban tādu datu neesot. Tāpat ekspertiem vēl ir jāizstrādā risinājumi gan par termiņu, gan kā tiktu veikta konfiskācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs vēlamies tāpat kā citas Baltijas valstis ievērot to, ka, ja pienācīgā laikā šie transportlīdzekļi nav izvesti vai piereģistrēti, seko attiecīgas sankcijas,” teica premjere, uzsverot, ka vajadzīgs gana ātrs un skaidrs risinājums.

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS) uzsvēra minētā regulējuma nepieciešamību, jo esot jādomā par Latvijas iedzīvotāju drošību. “Tas nav normāli, ka cilvēki ignorē Latvijas likumdošanu un pārkāpj noteikumus, pārvietojas par mūsu ceļiem, ir ar bez sodāmības sajūtu un apdraud mūsu līdzcilvēku drošību,” sacīja politiķis.

Līdzīgi pauda satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P), akcentējot satiksmes drošības aspektu. Politiķis teica, ka transportlīdzekļu vadītāji, kam ir Krievijas vai Baltkrievijas numura zīmes ļoti daudz pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, nenomaksātie sodi esot mērojami vairākos desmitos tūkstošu. Briškens uzsvēra, ka šāda nesodāmības sajūta ir steidzami jāmaina.

Jau ziņots, ka, sniedzot atbalstu atbildīgajām nozarēm – Satiksmes un Iekšlietu ministrijām – TM iesniegs Saeimā likumprojektu tiesiskā regulējuma izmaiņām, kas liegtu Latvijā uzturēties Krievijā un Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Plānotās izmaiņas paredzētu Latvijas teritorijā iebraukušo transportlīdzekļu ar Krievijas un Baltkrievijas reģistrācijas numuriem īpašniekiem uzlikt pienākumu noteiktā laikā šos transportlīdzekļus pārreģistrēt Latvijā, noteiktu sekas un transportlīdzekļu īpašnieku atbildību šo pienākumu nepildīšanas gadījumā, kā arī novērstu šo personu izvairīšanos no atbildības par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu.

Reklāma
Reklāma

Gadījumā, ja trīs mēnešu laikā netiktu veikta transportlīdzekļa pārreģistrācija vai izbraukšana no Latvijas, sekotu sankcijas, tostarp transportlīdzekļa konfiskācija.

TM izmaiņas tiesiskajā regulējumā balsta uz Eiropas Komisijas skaidrojumu, kurā norādīts, ka pērn ES noteiktās sankcijas pret Krieviju attiecināmas arī uz Krievijas iedzīvotāju personīgajiem transportlīdzekļiem ar Krievijas reģistrāciju, līdz ar to attiecīgas valsts pilsoņi ar saviem transportlīdzekļiem ES teritorijā nedrīkst uzturēties.

Likumprojektu plānots sagatavot tuvākajā laikā, norādīja ministrijā. Kamēr vēl notiek likumprojekta sagatavošana detaļas, par topošajiem nosacījumiem ministrijā nekomentēja.

Tāpat vēstīts, ka atbilstoši Eiropas Komisijas skaidrojumiem un Ārlietu ministrijas sniegtajam viedoklim no 12.septembra plkst.18 personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt Eiropas Savienībā caur Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.