Ekrānuzņēmums no video

Pietiek muldēt par šo tēmu! Krievijas dziedātājs noliek pie vietas “labos krievus”, kuri vaid par Eiropas sankcijām 39

Krievijas dziedātājs un grupas “Mashina Vremeni” līderis Andrejs Makarevičs, kurš nosoda Krievijas sākto karu Ukrainā, palika dusmīgs, kad žurnālists viņam intervijas laikā sāka uzdot jautājumus par Krievijai noteiktajām sankcijām un “nabaga” Krievijas pilsoņiem, kuri tagad no tā cieš.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Intervijas laikā žurnālists sāka sūdzēties par Rietumvalstīm, kas agresorvalstij noteikušas sankcijas. Makarevičs kļuva dusmīgs un centās žurnālistam paskaidrot, kāpēc tā noticis.

“Kā jūs domājat, kāpēc viņi noteica sankcijas? Vienkārši tāpat? Pamodās no rīta: “Uzliksim sankcijas medikamentiem, lai Krievijā sliktāka dzīve”. Tā? Viņi droši vien vēlas mūs sagraut, vai ne?” – ironizēja mākslinieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Makarevičs neslēpa, ka žurnālista žēlošanās par sankcijām un to, ka krieviem vairs nav pieejami atsevišķi medikamenti, ir nepatīkama. Mākslinieks norādīja, ka par karu jāatbild tās valsts pilsoņiem, kas to sāka.

“Tā bija viena valsts, kas nodevīgi uzbruka citai. Un tādēļ dabūja pa galvu. Tas viss. Tikai saņēma iedzīvotāji, kas izlikās, ka viss ir kārtībā: “mums ir gudrs cars, viņš lemj”. Tā viņš izlēma. Un tagad viņi sēž bez medikamentiem…. Vai es skaidri izteicos? Jo lēmumu pieņēma viņu prezidents, viņi ir atbildīgi par viņa lēmumiem, viņi taču viņu ievēlēja, vai ne?” – Makarevičs piebilda.

Apjukušais žurnālists centās provocēt Makareviču ar jautājumiem par to, vai krieviem vajadzētu bēgt uz ārzemēm un, cik aizbraukušo dzīve tur ir slikta.

“Izrādās, ka karu vajadzētu beigt, un jau sen. Tik “brīnišķīgi” sanācis, ka viena onkuļa kaprīzes dēļ salauztas pāris miljonu cilvēku dzīves. Un šīs kaprīzes dēļ nogalināti pāris simti tūkstoši cilvēku. Un tas turpinās katru dienu. Viss ir labi? Vēl vienu reizi! Kas kam uzbruka? Ukraina mums vai Krievija Ukrainai? Lūk, tas, kas uzbruka, tam nav taisnība. Un pietiek d*rst par šo tēmu,” dusmīgi rezumēja Makarevičs.

Iepriekš arī vēstīts, ka pēc vairāku valstu lēmuma par aizliegumu iebraukt automašīnām ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm sarosījušies tā dēvētie “labie krievi”, kas nav apmierināti ar sankcijām, ko Rietumi noteikuši Krievijas pilsoņiem.

Tā, piemēram, Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija dibinātā Starptautiskā Korupcijas apkarošanas fonda vadītāja Marija Pevčiha paziņoja, ka nosūtījusi vēstules Latvijas, Lietuvas un Igaunijas varasiestādēm, lūdzot pārskatīt aizliegumu iebraukt automašīnām ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm.

Reklāma
Reklāma

“Mēs nelūdzam komentārus vai paskaidrojumus. Mēs lūdzam pārskatīt šo lēmumu,” pavēstīja Pevčiha.

Kā norāda Pevčiha, “mēs pieprasām atcelt krieviem noteiktos ierobežojumus ievest lietas, kas paredzētas vienīgi personiskai lietošanai (ieskaitot vieglās automašīnas). Nekas tā neiepriecina Putinu kā kļūdaina un absurda sankciju piemērošana”.

“Mēs esam sagatavojuši dokumentu ar atsaucēm uz likumu, pretrunu juridisko analīzi un pamatojumu iespējai atcelt šīs jaunās diskriminējošās sankcijas,” raksta Pevčiha.

Eiropas Komisija 8.septembrī publicēja skaidrojumus par importu un preču ievešanu no Krievijas. Tajos teikts, ka ir aizliegts ievest personīgās automašīnas un personīgās mantas. Vēlāk Eiropas Komisija paziņoja, ka šim sarakstam ir konsultatīvs raksturs un ES valstīm individuāli jāizlemj, vai noteikt aizliegumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.