Laukos
Piensaimniecība

Pandēmija nograuž piena nozares uzkrātos “rezerves spilvenus”. Aicina rast atbalstu1

Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) Piena nozares darba grupa aicina Zemkopības ministriju (ZM) rast iespēju Covid-19 pandēmijas seku dēļ atbalstīt arī piena nozares kooperatīvās sabiedrības, kuras nodrošina biedru saražotā svaigpiena realizāciju, aģentūru LETA informēja LLKA.

LLKA uzsvēra, ka piena ražotāju kooperatīvi svaigpiena iepirkumu cenas samazinājumu bieži vien daļēji kompensē uz sava rēķina, maksimāli samazinot administratīvos izdevumus, tērējot investīcijām vai citiem mērķiem paredzētos uzkrājumus vai izmantojot banku izsniegtos aizdevumus.

Tas notiek apstākļos, kad ir nepieciešama papildus administratīvā kapacitāte noieta tirgu meklēšanai, neraugoties uz ierobežotiem un samazinātiem finanšu resursiem.

LLKA ieskatā arī piena pārstrādes uzņēmumu cenu politika šobrīd ir vērsta pret kooperatīviem – cenas prioritāri samazinot kooperatīviem, nevis citiem piena pārdevējiem ar mazāku piegādātā piena apjomu un neizdevīgākiem nosacījumiem, pret ko ir jācīnas un kas prasa papildus resursus.

“Piena kooperatīviem uzkrātie tā saucamie rezerves spilveni, lai zemniekiem tik strauji nesamazinātu piena cenu, izsīkst. Ik dienu piena automašīnas dodas uz saimniecībām pa Latvijas lauku ceļiem, lai savāktu izslaukto pienu, kā dēļ bieži automašīnas ir jāremontē,” norāda LLKA, piebilstot, ka Latvijas-Lietuvas robežu slēgšanas dēļ iepriekšējos mēnešos ir kāpušas piena pārvadāšanas transporta izmaksas, kuras nenosedz arī degvielas cenas samazinājums.

LLKA norāda, ka atsevišķos gadījumos piena pārstrādes uzņēmumi ir pagarinājuši norēķinu periodus, kā arī neveic norēķinus noteiktajos termiņos.

Neraugoties uz minēto, kooperatīvi norēķinās ar biedriem laicīgi, kas rada papildus slogu finanšu plānošanā.

Tāpēc LLKA Piena nozares darba grupa vakardien sēdē nolēmusi atkārtoti aicināt ZM rast iespēju atbalstīt arī piena nozares kooperatīvās sabiedrības, kuras nodrošina biedru saražotā svaigpiena realizāciju.

Saistītie raksti

LLKA ir dibināta 2002.gadā un apvieno lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kuras strādā savu biedru interesēs, samazinot to ražošanas izmaksas.

LLKA darbības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas attīstībai un veicināt sabiedrības izpratni par kooperācijas nepieciešamību un priekšrocībām. Šobrīd LLKA ir 51 biedrs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Asociācija: Latvijā šogad varētu būt labāka augļu raža nekā pērn
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Eksperts: Lietavu un stiprā vēja dēļ līdz šim visvairāk cietušas graudaugu platības Zemgalē
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Izsludināta pieteikšanās atbalstam zvejas produktu uzglabāšanai 675 000 eiro apmērā
4 dienas

Lasītākie

JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
23 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 23 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latvietis Ivo Puriņš iekļūst “Ekstrasensu cīņās” un atklāj patiesību par šovu
23 stundas
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Žanim pa pēdām: kur meklēt šo leģendām apvīto radību?
13 stundas