Ar dabasgāzi darbināms kuģis
Ar dabasgāzi darbināms kuģis
Publicitātes foto

Pasaulē lielākie ar dabasgāzi darbināmie kuģi kursēs Baltijas jūrā 0

Igaunijas lielākais dabasgāzes uzņēmums, kas gada sākumā pavēstīja par darbības paplašināšanu Latvijā, ienākot mazumtirdzniecības tirgū un sākot izmantot preču zīmi “Elenger”, sācis sniegt LNG bunkurēšanas pakalpojumus diviem ar sašķidrināto dabasgāzi darbināmiem kuģiem Hanko ostā, Somijā.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Latvijai un Baltijas jūrai tas nozīmē vēl vienu soli pretī tīrākai videi.

Līdz šim “Elenger” sniedza sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) bunkurēšanas pakalpojumus Helsinku un Tallinas ostās, ar videi draudzīgāko jūras degvielu nodrošinot Tallink kruīza kuģi “Megastar”. “Megastar” kuģis kursē maršrutā Helsinki-Tallina. Viena no lielākajām enerģētikas grupām Baltijas reģionā Elenger sākusi LNG uzpildīšanu arī Hanko ostā, kur sniegs pakalpojumus māsas kuģiem Auto Energy un Auto Eco, kas ir pasaulē lielākie ar sašķidrināto dabasgāzi darbināmie transportlīdzekļu pārvadātājkuģi. Abi videi draudzīgie ro-ro kuģi ir darbināmi ar divām degvielām.

CITI ŠOBRĪD LASA
Publicitātes foto

“Līdztekus pasažieru kuģiem, arvien vairāk un vairāk kravas kuģu pāriet uz LNG tehnoloģiju izmantošanu. Esam pārliecināti, ka pakāpeniski LNG jūras degvielu klāstā aizstās dīzeļdegvielu, sekmējot tīrāku gaisu un tīrāku Baltijas jūru, kas ir svarīgi visiem reģiona iedzīvotājiem,” uzsver “Elenger” valdes loceklis Kalevs Reiljans (Kalev Reiljan).

Publicitātes foto

“Tallink ātrgaitas prāmja Megastar, kā arī kuģu “Auto Energy” un “Auto Eco” bunkurēšana un unikāls LNG bunkerkuģis, kura būvniecība tiks pabeigta nākamgad, nodrošina, ka tuvākajā reģionā esam kļuvuši par uzņēmumu ar lielāko LNG kompetenci. Pērn piegādājām 16 000 tonnas LNG no dažādiem piegādes avotiem Krievijā, Somijā, Lietuvā un Polijā. Savukārt nesen palīdzējām iedarbināt Novatek LNG rūpnīcu Visockā. Videi draudzīgā un cenā pieejamā LNG ir laba alternatīva rūpniecībai un tai ir arī transporta degvielas potenciāls tālajos pārvadājumos,” norāda Elenger Latvija valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte.

“Auto Energy” un “Auto Eco” pārvadā jaunus transportlīdzekļus no Eiropas uz Somiju un Krieviju. Desmit klājos iespējams izvietot kopumā 4000 transportlīdzekļu. Abi ro-ro kuģi pieder UECC, kas ir viens no lielākajiem uzņēmumiem, kurš specializējas tuvsatiksmes transportlīdzekļu pārvadāšanā Eiropā. Turpmākajos mēnešos kuģu uzpilde ar LNG Hanko ostā tiks veikta reizi nedēļā, katru piektdienu. Tiks uzsūknētas četras sašķidrinātās dabasgāzes kravas 72 tonnu apmērā

Publicitātes foto

“Elenger” ir lielākais sašķidrinātās dabasgāzes degvielas piegādātājs Ziemeļeiropā. Līdz šim Tallink kuģis “Megastar” jau 2000 reizes uzpildīts ar LNG. LNG transportēšanas un uzpildīšanas nolūkos, uzņēmums ir iegādājies deviņas speciālas puspiekabes.

Pašlaik Nīderlandes kuģubūves uzņēmums “Damen” uzņēmumam “Elenger” būvē unikālu LNG bunkurētājkuģi. Kuģis sniegs pakalpojumus Baltijas jūras ziemeļu un austrumu daļā. Tas tiks pabeigts 2020. gadā un sāks uzpildīt videi draudzīgus kuģus, kas tiek izmantoti Somu līcī.

Reklāma
Reklāma

LNG raksturo ļoti augsts enerģijas saturs, un to var izmantot gadījumos, kad dabasgāzes cauruļvadi nav pieejami. LNG izmanto enerģijas ražošanā, kā arī sauszemes un jūras transportam. Tā ir videi draudzīga degviela, kas ļauj ievērojami samazināt oglekļa, SOx un NOx saturu izmešos un gandrīz neveido kaitīgas daļiņas.

Uzziņa:
“Elenger”, kas dzimtenē Igaunijā ir pazīstams kā “Eesti Gaas”, ir viena no lielākajām un pieredzējušākajām privātajām enerģijas grupām Baltijas reģionā. Uzņēmumam pieder lielākais dabasgāzes sadales tīkls Igaunijā. Uzņēmuma pamatdarbība ir cauruļvadu gāzes, CNG un LNG nodrošināšana klientiem. Papildus tam uzņēmums tirgo elektrību, ražo saules enerģiju un izstrādā dažādus enerģijas ražošanas risinājumus saviem klientiem. “Elenger” ir 50 000 klientu, un tajā nodarbināti 240 cilvēki. Uzņēmums darbojas Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.