Foto – LETA

Pavļuts: Atceļot ierobežojumus, palielinās katra cilvēka individuālā atbildība par Covid-19 drošību 0

Pievieno LA.LV

Līdz ar Covid-19 ierobežojumu atcelšanu, palielinās katra cilvēka individuālā atbildība par savas veselības drošību un organizāciju, darba devēju un pakalpojumu sniedzēju loma vērtēt pašiem, kādi drošības pasākumi konkrētajās sfērās ir nepieciešami, otrdien pēc valdības sēdes norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Veselam
Ārsti brīdina: 4 populāri un “nevainīgi” uztura bagātinātāji, kas var smagi bojāt aknas
Karstums Eiropā kļūst neizturams: 12 austrāliešu triki, kas var glābt tavu vasaru
“Dēliņš un mūsu mīļais puisītis šodien tika atrasts” – noslēgušies meklēšanas darbi Gaujā pazudušajam bērnam
Lasīt citas ziņas

Ministrs uzskata, ka patlaban varētu būt atelpa no Covid-19, taču nav zināms, vai rudenī pandēmija atgriezīsies. Tāpat nav zināms, “kādā versijā” vīruss varētu atgriezties – kā sezonālā gripa vai kaut kas nopietnāks, taču ir jābūt gataviem jebkādam scenārijiem.

Runājot par atceltajiem Covid-19 ierobežojumiem, Pavļuts minēja, ka faktiski vienīgā prasība, kas paliks spēkā uz plašāku sabiedrību, ir masku nēsāšana sabiedriskajā transportā. Prasības nepieciešamību ministrs pamatoja, norādot, ka arvien ik dienas no jauna ar Covid-19 inficējas tūkstošiem cilvēku un vairāki vecāka gada gājuma ļaudis arī mirst, līdz ar to riska grupas ir jāaizsargā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tā kā sabiedriskajam transportam alternatīvas nav, maskas ir efektīvākais, ko mēs varam darīt, lai riska grupas sabiedriskajā transportā pasargātu. Konkrēts datums šobrīd nav nolemts.

Tas būs atkarīgs no situācijas, ja mēs redzēsim, ka pandēmija patiešām, pa īstam šajā sezonā ir beigusies un saslimstības rādītāji ir zemi, un riska grupām – gados vecākiem cilvēkiem – risks ir mazs, tad mēs noteikti virzīsim lēmumu par to, ka šī prasība ir atceļama,” teica veselības ministrs.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI