Pasaulē
Baltija

Paziņo, cik izglītības iestādēs Lietuvā atklāta inficēšanās ar jauno koronavīrusu0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu kopumā atklāta jau 21 izglītības iestādē, tai skaitā divās pirmsskolas izglītības iestādēs, un pašizolācija saistībā ar to noteikta kopumā 318 cilvēkiem, ceturtdien preses konferencē pastāstījusi Nacionālā sabiedrības veselības centra (NVSC) Viļņas departamenta direktore Rolanda Liņģiene.

Pēc viņas teiktā, pašlaik slimo 18 skolēni un septiņi darbinieki, tai skaitā trīs skolotāji.

Tikmēr veselības ministrs Aurēlijs Verīga aicinājis skolas neļauties panikai.

Viņš atzinis, ka daļa izglītības iestāžu, kurās konstatēti inficēšanās gadījumi, pieņem lēmumu pāriet uz tālmācību ne tikai attiecībā uz tiem skolēniem, kuriem izolāciju noteicis NVSC, bet uz visu skolu.

“Jā, pašvaldībām kā skolu dibinātājām ir tiesības tādu lēmumu pieņemt, bet šie lēmumi nav saistīti ar NVSC norādījumiem. Tur, kur tādi norādījumi tiek doti, parasti uz tālmācību pāriet viena vai divas klases,” stāstījis ministrs. “Gribu aicināt neļauties panikai. Izglītības iestādēm bija jāizstrādā kārtība, kādā nošķirt skolēnu plūsmas, – tas bija jādara tieši tādēļ, lai visām izglītības iestādēm nebūtu jāliek pāriet uz tālmācību un lai bērniem būtu iespēja piedalīties stundās klātienē,” norādījis ministrs.

Saistītie raksti

Pēc Verīgas teiktā, lai gan pašlaik skolēniem netiek prasīts obligāti valkāt sejas aizsargmaskas, bet tas varētu notikt, ja epidemioloģiskā situācija mainītos.

Jau ziņots, ka inficēšanās ar jauno koronavīrusu Lietuvā konstatēta kopumā 3199 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 2030 cilvēkiem. Aizvadītajā diennaktī inficēšanās atklāta 36 cilvēkiem. Vīrusa izraisītā slimība Covid-19 Lietuvā prasījusi 86 cilvēku dzīvības, bet vēl 13 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.