Latvijā
Novados

Pēc KNAB darbībām Preiļu novada dome spiesta paplašināt izpilddirektora Džeriņa pilnvaras0

Foto: Valda Kalniņa/LETA/EPA/

Lai nodrošinātu nepārtrauktu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) redzeslokā nonākušās Preiļu novada domes darbu, šodien ārkārtas sēdē paplašinātas izpilddirektora Alda Džeriņa pilnvarojums, noskaidroja aģentūra LETA.

Deputāts Juris Erts, kurš domē ievēlēts no domes priekšsēdētājas Marutas Plivdas un viņas vietnieka Jura Želvja pārstāvētā apvienotā Latgales partijas, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Latvijas Zemnieku savienības saraksta, aģentūrai LETA stāstīja, ka Džeriņam jau bijušas pilnvaras parakstīt dažādus ar darbu saistītus dokumentus, taču, tagad, lai nodrošinātu darba nepārtrauktību, viņš pilnvarots parakstīt dokumentus, kas paredzēti kredītiestādēm, Valsts kasei, Zemesgrāmatai un citām iestādēm.

Novada domē aģentūra LETA uzzināja, ka lēmums bijis nepieciešams, jo no KNAB saņemta informācija, ka “Preiļu novada domes priekšsēdētāja un priekšsēdētājas vietnieks ir aizkavēti pildīt savus amata pienākumus”.

Domnieks klāstīja, ka Plivda, kuras darbības vērtē KNAB, šodienas ārkārtas sēdē nav piedalījusies, un arī neatrodas darba vietā. Savukārt viņas vietnieks domes sēdē ir bijis.

Deputāts uzskata, ka pašlaik nav pamata rosināt domes vadības atbrīvošanu no amata, jo viņu vaina nav pierādīta. Kolēģi vēloties saņemt plašāku informāciju no KNAB un arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Jau ziņots, ka sešām Preiļu novada domes amatpersonām, kuras iesaistītas kriminālprocesā par dienesta viltojumu, KNAB piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka sešām personām piemērojis aizdomās turētā statusu un ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Piecām personām piemērots noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts. Savukārt vienai personai – aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Plašāku informāciju par iesaistītajām personām KNAB nesniedz.

Starp aizdomās turētajiem, iespējams, ir Preiļu novada domes priekšsēdētāja Plivda un viņas vietnieks Želve.

Tāpat ziņots, ka KNAB darbinieki otrdien ieradušies Preiļu novada domē un aizturējuši vairākas personas.

KNAB paziņojis, ka kratīšanas 4.oktobrī sāktā kriminālprocesā par dienesta viltojumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

KNAB ieguva ziņas, kas liecina, ka laikā no 2019.gada 6.augusta līdz 7.augustam četras Preiļu novada domes amatpersonas ar vēl divu Preiļu novada domes amatpersonu atbalstu, iespējams, viltojušas aktu par atjaunotās Preiļu novada domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.

Preiļu novada domes amatpersonas minēto aktu 2019.gada 7.augustā uzrādījušas Būvniecības valsts kontroles biroja būvinspektorei, kas veica būves ārpuskārtas pārbaudi.

Saistītie raksti

Minētās ēkas atjaunošana izmaksājusi 1 001 754 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina pašvaldības noslēgtais iepirkums.

Līgums par būvdarbu pirmo un otro kārtu ar AS “Siguldas būvmeistars” noslēgts 2018.gada aprīlī, un sākotnēja ēkas atjaunošanas un teritorijas labiekārtošanas darbu summa bijusi 946 546 eiro ar PVN. Vēlāk noslēgtas vairākas vienošanās, jo atklājušies neparedzēti darbi, un rezultātā pagarināts līguma izpildes termiņš, kā arī līdz 1 001 754 eiro, ieskaitot PVN, palielināta kopējā summa.

Būvdarbi veikti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

LA.lv