Pēc skandāla ar Lasmani Jelgavas novada domei neizdodas ievēlēt jaunu priekšsēdētāju 33

Ziņa papildināta ar VARAM komentāru pl. 13:13.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Pagaidām Jelgavas novada dome turpinās darbu bez priekšsēdētāja, jo arī balsošanas otrajā kārtā trešdien domes priekšsēdētāju ievēlēt neizdevās.

Otrajā vēlēšanu kārtā balsošana notika tikai par Andri Ozoliņu (LZP). Taču viņš ieguva tikai astoņu deputātu atbalstu. Balsojumā piedalījās visi 19 domnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka amatam virzīti divi kandidāti – bijušais Ozolnieku mērs Ozoliņš un pirmo sasaukumu domē strādājošais Emīls Dobrājs (LA).

Dobrāju amatam virzīja bijušais novada mērs Madars Lasmanis (LA), raksturojot, ka viņam ir zināšanas un prasmes, lai ieņemtu domes priekšsēdētāja amatu.

Savukārt Ozoliņu izvirzīja Jānis Kažotnieks (LZP), uzsverot, ka kandidāts jau ir vadījis pašvaldību. “Tā ir īstā izvēle, lai ar šo novadu notiktu labas lietas,” aicināja domnieks.

Dobrājs saņēma sešu kolēģu atbalstu, bet Ozoliņš – astoņu deputātu balsis. Līdz ar to pirmajā kārtā domes priekšsēdētājs nav ievēlēts.

Balsošanai otrajā kātā virzīta tikai Ozoliņa kandidatūra.

Jau ziņots, ka septiņi Jelgavas novada domes deputāti iesnieguši domē priekšlikumu par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu priekšsēdētāja ievēlēšanai.

Iesniedzēji norāda, ka Jelgavas novada dome vairāk nekā divus mēnešus nav ievēlējusi domes priekšsēdētāju, kas ir viens no Pašvaldību likuma 70.pantā minētajiem iemesliem domes atlaišanai. “Situācija, ka pašvaldības dome ilgstoši darbojas bez domes priekšsēdētāja, ir steidzami jānovērš,” pausts iesniegumā.

Kopš 3.aprīļa, kad par atkāpšanos paziņoja līdzšinējais domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (LA), ir aizvadītas vairākas, tostarp ārkārtas domes sēdes, taču jautājums par domes vadību tajās nav bijis iekļauts.

Lasmanis par atkāpšanos no amata paziņoja 3.aprīlī, aptuveni stundu pirms Jelgavas novada domes sēdes, kurā bija paredzēts skatīt septiņu deputātu pieprasījumu atbrīvot viņu no amata saistībā ar divdomīgu video, kurā bija redzams, kā Lasmanis, attālināti vadot domes Budžeta komisijas sēdi no automašīnas, pievēršas kādas sievietes kājām.

Reklāma
Reklāma

VARAM vērtēs Jelgavas novada domes rīcībspēju

Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vērtēs, vai Jelgavas novada domes priekšsēdētāja neapstiprināšana liecina par pašvaldības domes rīcības nespēju, aģentūrai LETA ministres Ingas Bērziņas (JV) viedokli pauda viņas padomniece Sabīne Spurķe.

Pašvaldību likuma 70.panta pirmā daļa noteic, ka Saeima ar likumu var atlaist domi, ja tā nav ievēlējusi domes priekšsēdētāju, priekšsēdētāja vietnieku vai komitejas divu mēnešu laikā.

Tādējādi tas ir viens no pamatiem, lai varētu apsvērt pašvaldības domes atlaišanu, tomēr tās ir Saeimas tiesības, nevis pienākums.

Pašlaik Jelgavas novada domes atlaišana nav dienas kārtībā, norāda Bērziņa. Tomēr VARAM pašvaldību pārraudzības ietvaros vērtēs, vai domes priekšsēdētāja neapstiprināšana varētu liecināt par pašvaldības domes rīcības nespēju, proti, vai netiek nodrošināta vai traucēta autonomo funkciju izpilde, dome nevar sasaukt domes sēdes kvoruma trūkuma dēļ vai nespēj pieņemt lēmumus.

Domes darba nepārtrauktību nodrošinot domes priekšsēdētāja vietnieks.

Kā ziņots, Jelgavas novada dome turpinās darbu bez priekšsēdētāja, jo trešdien domes priekšsēdētāju ievēlēt neizdevās.

Amatam tika virzīti divi kandidāti – bijušais Ozolnieku mērs Andris Ozoliņš (LZP) un pirmo sasaukumu domē strādājošais Emīls Dobrājs (LA).

Dobrājs saņēma sešu kolēģu atbalstu, bet Ozoliņš – astoņu deputātu balsis. Līdz ar to pirmajā kārtā domes priekšsēdētājs netika ievēlēts.

Otrajā vēlēšanu kārtā balsošana notika tikai par Ozoliņu. Taču viņš ieguva tikai astoņu deputātu atbalstu. Balsojumā piedalījās visi 19 domnieki.

Priekšlikumu par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu priekšsēdētāja ievēlēšanai iesniedza septiņi deputāti.

Iesniedzēji norādīja, ka Jelgavas novada dome vairāk nekā divus mēnešus nav ievēlējusi domes priekšsēdētāju, kas ir viens no Pašvaldību likuma 70.pantā minētajiem iemesliem domes atlaišanai. “Situācija, ka pašvaldības dome ilgstoši darbojas bez domes priekšsēdētāja, ir steidzami jānovērš,” bija pausts iesniegumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.