Pēteris Apinis par Zolitūdes traģēdiju: “Mēs dažkārt satraucamies par konkrētu gadījumu, bet par lielām lietām piemirstam” 50

“Protams, tā ir traģēdija, un 10 gadi ir panākuši, ” TV24 raidījumā “Preses klubs” uzsver Pēteris Apinis, TV24 raidījuma “Dr.Apinis” vadītājs, Latvijas veselības aizsardzības valsts ministrs (1995), Zolitūdes traģēdijas piemiņas dienā. Viņš pastāsta, ka traģēdijā gāja bojā arī viņa kursa biedrene, ģimenes ārste.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Viņš, runājot par izmeklēšanu un vainīgo sodīšanu, salīdzina šo traģēdiju ar skaudro ikdienu, par ko daudzi nemaz neaizdomājas. “Katru dienu Latvijā pāragri smēķēšanas dēļ nomirst 28 cilvēki,” viņš uzsver, liekot uzsvaru uz vārdiem “katru dienu”. Vai mēs tādā pašā veidā mēģinām pateikt, ka tabakas industrija un politiķi, kas to lobē, paātrina cilvēku nāvi?

Zolitūdes traģēdijas 10. gadadienas piemiņas pasākums, 21.11.2023
CITI ŠOBRĪD LASA
“Pasaule ir iekārtota diezgan savādi,” P.Apinis turpina. Mēs dažkārt ļoti satraucamies par vienu konkrētu gadījumu, bet par lielām lietām piemirstam.

Runājot par Zolitūdes traģēdiju, mums vajadzētu satraukties par to, kas vēl tajā laikā tika uzbūvēts – vai to nevajag pārbaudīt?

Nemaz nav slikti, ka mēs tolaik pārstaigājām lielveikalus. Daļu no tiem uz laiku slēdza, remontēja utt., viņš atceras.

“Es gribu teikt, ka katru situāciju mums vajadzētu vispārināt un atrast kaut kādas izejas, bet es nezinu,vai es šodien, piemēram, esmu gatavs kliegt, ka mums ir vajadzīgs kāda nosodījums,” savu nostāju pauž P.Apinis.

Kā jau ziņots, Zolitūdē 2013.gada 21.novembrī, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Zolitūdes traģēdija 2013.gadā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.