Publicitātes foto

Pienācis laiks pārmaiņām banku pakalpojumos: Kā kopā veidot viedāku, zaļāku finanšu pasauli 6

Paredzams, ka globālās digitālās transformācijas investīcijas 2022. gadā sasniegs 1,8 triljonus ASV dolāru, un finanšu iestādes tiek pakļautas milzīgam spiedienam īstenot digitālo pārveidi, lai tās varētu paredzēt un sagatavoties jaunajai realitātei.

Krimināls
Rogovkas Justīnes slepkavībā aizdomās turamais tēvs, iespējams, izpļāpājies kameras biedriem Rīgas Centrālcietumā, kā meitene gājusi bojā
Dabas zīmju vērotājs Vilis Bukšs atklāj, kādi laika apstākļi gaidāmi oktobrī un kāda, viņaprāt, būs ziema
Igors Rajevs: “Tā sliktā ziņa ir tāda, ka Krievija ir pārgājusi uz kara laika ekonomiku”
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus tiek sagaidīts, ka tās ņems vērā arī jaunas biznesa vajadzības: efektivitātes un ilgtspējas uzlabošanu, vides, sociālo un pārvaldības (ESG), kā arī finanšu prasību ievērošanu un drošības un datu konverģences iespējošanu ar reāllaika informāciju, lai uzlabotu klientu pieredzi. Šajā radikāli mainīgajā vidē ir būtiski ieviest liela mēroga inovācijas.

Huawei Intelligent Finance Summit 2022 laikā, kas notika 2022. gada 20.–22. jūlijā, Huawei Global Digital Finance izpilddirektors Džeisons Kao (Jason Cao) dalījās pārdomās par to, kā nozares ieinteresētās personas kopā var veidot finanšu nozari viedāku un zaļāku.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tehnoloģijas turpina virzīt finanšu nozares attīstību, īpaši savienojamības un izlūkdatu jomā. Mēs esam pieredzējuši, kā bankomāti ļāva pārvarēt laika ierobežojumu un mobilie banku pakalpojumi – vietas ierobežojumu. Šobrīd esam liecinieki tam, kā superlietotnes pārveido klientu iesaisti,” sacīja Kao.

Finanšu iestādes iesoļo jaunā laikmetā, un viens pēc otra parādās jauni pakalpojumi un produkti. Kā norādīja Kao savā uzrunā Singapūras galvenajiem rūpniecības nozares dalībniekiem, tas galu galā rada tikpat daudz izaicinājumu, cik iespēju.

Ko nozīmē ir viedāka un zaļāka finanšu nozare?

Viedāka un zaļāka finanšu nozare nodrošina saikni ar operatīvo informāciju dažādiem pakalpojumiem, ļaujot izmantot iespējas un risināt problēmas.

Ar pilnībā vienotiem un viediem savienojumiem, kas optimizē dinamiskus un elastīgus klientu iesaistīšanas risinājumus uzlabotai digitālajai pieredzei, viedāka un zaļāka finanšu nozare nodrošina trīs galvenās iespējas:

Datu, informācijas un scenāriju integrācija

Inteliģentā konverģētā platforma veido reāllaika datu iespējas, pamatojoties uz hibrīdu multimākoņu arhitektūru, atvieglojot starpmākoņu pārvaldību ar dinamiskiem pakalpojumiem, kas atbilst dažādu scenāriju prasībām.

Lai gan hibrīda multimākoņu arhitektūra ir populāra, pastāv tehniskas problēmas, piemēram, multimākoņu sadarbība vienā tīklā un vairāku pušu datu šifrēšana un skaitļošana. Taču Kao uzskata, ka jaunās tehnoloģijas var padarīt modernizāciju par realitāti, izmantojot izkliedētu mākoņa mikropakalpojumu platformu, lai veicinātu nevainojamu pārveides un migrācijas pieredzi.

Visaptveroša digitālā galalietotāja pieredze

Zema koda iespējas ievērojami palīdz izstrādāt vietējās superlietotnes un klientu iesaistīšanas centru (CEC), kas savieno klientus ar digitālajiem pakalpojumiem, lai nodrošinātu labākus galalietotāju pakalpojumus. Huawei ir sadarbojies ar partneriem, lai izveidotu visaptverošu inteliģentu finanšu risinājumu datu, informācijas un scenāriju integrēšanai, uzlabojot klientu pieredzi mijiedarbībā, uztverē un lēmumu pieņemšanā.

“No informācijas viedokļa mēs piedzīvojam saprātīgu lēmumu pieņemšanas laikmetu. 2022. gads ir pavērsiens informācijas jomā. Esam oficiāli iesoļojuši ZFLOPS posmā līdz ar izlūkdatu attīstību superpersonalizācijas laikmetā, un mums ir jāpadomā par to, ko tas mums nozīmē. Mēs redzam, kā tiek radīti viedi līgumi, kas padarīs lēmumu pieņemšanu iespējamu jebkurā vietā,” piebilda Kao.

Platformas + pakalpojuma arhitektūra ar integrētu dinamiskumu, operatīvo informāciju un scenārijiem

Mākoņdatošanas stratēģijas un tehnoloģijas ļauj paātrināt viedo konverģenci dinamiskai digitālajai platformai, kā arī programmatūras kā pakalpojuma (SaaS) produktu apkopošanu atvērtai ekosistēmai visos finanšu pakalpojumu scenārijos.

Izmantojot zaļu un autonomu mākoņu infrastruktūru un iekārtas, tiem ir potenciāls kļūt vides ziņā ilgtspējīgākiem. Finanšu iestādes var uzlabot energoefektivitāti un samazināt oglekļa pēdas nospiedumu, vienlaikus atvieglojot sadarbību starp vairākām tehnoloģijām, neviendabīgām tehnoloģijām un hibrīda multimākoni.

Globālas partnerības daudzveidīgiem risinājumiem

Huawei kopā ar vadošajiem partneriem ir radījis novatoriskus risinājumus, lai atbalstītu klientu digitālās vajadzības. Viens no šādiem risinājumiem ir Digital Banking 2.0, kas izmanto Temenos atvērto platformu. Tas ir izstrādāts ar mērķi atbalstīt ātru digitālo banku ieviešanu, nodrošinot bankām iespēju paātrināt modernizāciju mākonī, kā arī uzlabot ieviešanas efektivitāti un klientu apmierinātību.

Pagājušajā gadā Huawei ieviesa programmu Financial Partner Go Global (FPGGP), lai izveidotu globālu ekoloģisko platformu, kas efektīvi savieno klientu vajadzības un partneru inovatīvos risinājumus.

“Tā bija veiksmīga programma, kurā FPGGP pievienojās 25 partneri. Turklāt Singapūrā tika ieviests mūsu kopīgais risinājums ar Netis Alops, un kopš tā laika tas radīja lielākas iespējas vairāk nekā 10 valstīs,” sacīja Kao.

Atbildot uz jautājumu par Huawei tehnoloģiju ceļvedi, Kao pastāstīja par gaidāmo FPGGP 2.0 ieviešanu tirgū.

“Mēs ceram, ka mums būs konsultāciju partneri un globāli pakalpojumu partneri. Mēs arī cenšamies piesaistīt vietējos partnerus galvenajās valstīs kā vietējo FPGGP kopīgo risinājumu integratoru, lai veicinātu šo risinājumu pārdošanu vietējā tirgū,” skaidroja Kao.

Huawei ir galvenais globālās finanšu pakalpojumu nozares digitālās transformācijas dalībnieks, kas apkalpo vairāk nekā 2000 finanšu klientu vairāk nekā 60 valstīs un reģionos, tostarp 49 no pasaules 100 lielākajām bankām.

Uzziniet vairāk par viedāku un zaļāku finanšu nozari ar Huawei šeit.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Krimināls
Rogovkas Justīnes slepkavībā aizdomās turamais tēvs, iespējams, izpļāpājies kameras biedriem Rīgas Centrālcietumā, kā meitene gājusi bojā
Dabas zīmju vērotājs Vilis Bukšs atklāj, kādi laika apstākļi gaidāmi oktobrī un kāda, viņaprāt, būs ziema
Igors Rajevs: “Tā sliktā ziņa ir tāda, ka Krievija ir pārgājusi uz kara laika ekonomiku”
Atklāts Prigožina miljonu, īpašumu un privātās armijas “Vagner” vienīgais mantinieks
Kokteilis
VIDEO. Mūziķis Guntis Veits Rīgas centra restorānā piedzīvo traģikomisku situāciju: viņam piedāvā vērsties tiesā
Lasīt citas ziņas
Lingebērziņš par tūristu piesaisti Latvijai: “Mums ir mīkla, mēs sataisām pat pīrādziņus, bet krāsnī viņus neieliekam!”
Putina kauna traips: Drīz pēc tikšanās ar diktatoru “Krievijas varonis” noslepkavo meiteni
Krimināls
Rogovkas Justīnes slepkavībā aizdomās turamais tēvs, iespējams, izpļāpājies kameras biedriem Rīgas Centrālcietumā, kā meitene gājusi bojā
Mājas
FOTO. “Kas tā būtu par garlaicīgu dzīvi bez kaķa vai diviem!” Latvijas kaķu smieklīgākie nedarbi
“Riga IFF ir labi ieeļļojies mehanisms.” Kas festivālā noteikti ir jāredz?
15:59
Saeimas komisija atbalsta grozījumus likumprojektā, kas paredz atlaides piemērošanu hipotekāro kredītu ņēmējiem
15:31
Viedoklis
Krists Kalniņš: Vai valsts budžetu kādreiz veidos arī finansisti? Atkal kāpjam uz tiem pašiem grābekļiem…
15:10
Rīdziniek, ieskaties kartē un uzzini, vai ir jēga uz tava mājokļa jumta uzstādīt saules paneļus?
Kokteilis
FOTO. Keita Midltone, tiekoties ar skolniekiem, sasmīdina bērnus ar joku par savu vecāko dēlu princi Džordžu. Ko viņa pateica?
Apokaliptiska aina! Autobusa avārijā netālu no Venēcijas dzīvību zaudējis vismaz 21 cilvēks, tostarp tūristi
Kokteilis
VIDEO. Mūziķis Guntis Veits Rīgas centra restorānā piedzīvo traģikomisku situāciju: viņam piedāvā vērsties tiesā
VIDEO. Leģendārajam krievu politiskās satīras seriālam “Puppets” igauņi iedveš jaunu elpu
Kokteilis
FOTO. Kino ļaudis un sabiedrībā pazīstami cilvēki Rīgas centrā svin komēdijseriāla pirmizrādi
Viedoklis
Romāns Meļņiks: “Jaunā Vienotība” – uz skuju takas vai ceļā uz kārtējo politisko kūleni?
Dabas zīmju vērotājs Vilis Bukšs atklāj, kādi laika apstākļi gaidāmi oktobrī un kāda, viņaprāt, būs ziema
Kokteilis
FOTO. Negaidīti! TV personība Žaklīna Cinovska tomēr pamet Latviju
Ukrainas armijai ir panākumi frontē Robotines, Kļiščijivkas un Andrijivkas rajonos
Pēc divu nedēļu kavēšanās VSAA atsāks izmaksāt Krievijas pensijas
Kokteilis
FOTO. Laimīgs jubilārs un mīlestības pilna sagaidīšana – Nacionālajā teātrī skaisti nosvinēta Ulda Dumpja 80 gadu jubileja
Franciju apsēdušas gultas blaktis – tās rāpo gan kinoteātros, gan lidostā un Parīzes metro
Spānijas sikspārņu alā atrasti vecākie zināmie apavi Eiropā – no zāles pītas sandales
Kokteilis
VIDEO. Latviešu komiķis Jānis Skutelis asprātīgi iztulko latviski populārus lamuvārdus no angļu valodas
“Trieciennieki ir tikai gaļa…” Krievi “Štorm Z” vienības Ukrainā izmanto kā soda bataljonus
Igors Rajevs: “Tā sliktā ziņa ir tāda, ka Krievija ir pārgājusi uz kara laika ekonomiku”
“Zemūdens munīcija izdala toksīnus.” Baltijas jūras dzelmē nogremdētas 300 000 tonnas kara laika ieroču, kas kaitē jūras ekosistēmām
“Esmu atteicis izrādi Milānā”. Saruna ar austriešu basu Ginteru Groisbeku
Uzmanību, autobraucēj! Uz Jelgavas, Liepājas un Ventspils šosejas sāk darboties vidējā ātruma kontroles iekārtas
Receptes
Ābolu strūdele no kārtainās mīklas. Klasika!
Šnore: Krievu valodas nepārtraukta uzspiešana bērniem ir cūciska! Kāpēc izdabājam okupācijas kopienai?
Spēcīgais vējš būtiskus postījumus nav nodarījis: VUGD saņemti vairāk nekā 10 izsaukumi par nokritušiem kokiem uz brauktuves
“Būtiska nozīme ir sievietei un mīlestībai.” Izsludināts “Ziedonis un Mīlestība” papildkoncerts