Latvijā
Kriminālziņas

Talsu novada privātmājā divi noslepkavotie ir PSRS disidenta Gunāra Astras radinieki4


Vēl pērnajā aprīlī, kad apritēja 30 gadi kopš Gunāra Astras nāves,  “Latvijas Avīze” viesojās Iģenē pie Harija Astras un viņa dzīvesbiedres Martas Niedras. Viņi abi līdz pēdējai dienai bija uzticīgi “Latvijas Avīzes” lasītāji un līdzveidotāji. Vēl aizvadītajā nedēļā publicējām Harija Astras pārdomas par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu (“Mēs nekarojam pret pieminekļiem”, 2019.15.03.).
Vēl pērnajā aprīlī, kad apritēja 30 gadi kopš Gunāra Astras nāves, “Latvijas Avīze” viesojās Iģenē pie Harija Astras un viņa dzīvesbiedres Martas Niedras. Viņi abi līdz pēdējai dienai bija uzticīgi “Latvijas Avīzes” lasītāji un līdzveidotāji. Vēl aizvadītajā nedēļā publicējām Harija Astras pārdomas par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu (“Mēs nekarojam pret pieminekļiem”, 2019.15.03.).
Foto: Valdis Semjonovs/Latvijas Avīze

Talsu novadā piektdien noslepkavoti divi sirmgalvji, un aizdomās par šo dubultslepkavību policija jau naktī aizturējusi divus vīriešus. “Latvijas Avīzes” rīcībā esošā informācija liecina, ka noslepkavotie ir Latvijas brīvības cīnītāja, PSRS disidenta Gunāra Astras vecākais brālis Harijs Astra un viņa sieva Marta Niedra.

Kā informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Ilze Jurēvica, piektdien ap plkst. 22 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī saņemts izsaukums uz kādu spēļu zāli Talsu novadā, kur bija izcēlušās nekārtības – kāds vīrietis izklaides vietā veicis huligāniskas darbības.

Ierodoties notikuma vietā, policisti 1962. gadā dzimušo vīrieti, kurš bija stiprā alkohola reibumā, aizturēja un nogādāja policijas iecirknī. Viņu ievietojot īslaicīgās aizturēšanas telpā, likumsargi uz aizturētā apģērba pamanījuši asins traipus.

Vīrietis atzinies, ka ir piedalījies slepkavībā kādā privātmājā Talsu novadā.
Saistītie raksti

Policija nekavējoties izbrauca uz vīrieša norādīto adresi, kur tika atrasti divi sirmgalvji ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Vienlaikus, turpinot iepriekš aizturētā vīrieša pratināšanu, noskaidrots otrs iesaistītais – kāds 1991. gadā dzimis vīrietis, kurš tika aizturēts tās pašas dienas naktī ap plkst. 1.20. Aizturētie vīrieši policistiem liecinājuši, ka abi piektdien kopīgi lietojuši alkoholiskos dzērienus, taču pietrūkusi nauda, tāpēc nolūkā to iegūt devušies uz tuvumā esošo privātmāju. Tur noslepkavoti abi sirmgalvji.

Policija ierosinājusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 118. panta otrā punkta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavotas divas personas. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, un tās laikā tiks skaidroti precīzi notikušā apstākļi. Vakar tiesa abiem aizdomās turētajiem vīriešiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

“Latvijas Avīzes” redakcija izsaka līdzjūtību Astru ģimenes piederīgajiem un draugiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
“Man liekas, ka dzīvojam idilles stūrītī.” Sarunā ar Jāņa Baltvilka balvas ieguvēju grāmatu mākslā Loti Vilmu Vītiņu
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Laukos
Darbaspēka trūkuma dēļ daļa no vēlajām zemenēm Latvijā varētu aiziet postā
3 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
“Ja visa pasaule zināja, ka Latvija ir okupēta, kāpēc neviens neiestājās par mums?” Stalbes dalītās domas par palīdzību Baltkrievijai 23
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Aizvadītajā diennaktī konstatēti septiņi jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19
34 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs: “Mēs sākām novērtēt vienkāršas lietas – saziņu, satikšanos, to, ka bērnus var aizvest uz skolu un bērnudārzu.”
13 stundas