Ekonomikas doktore par skolu tīkla reformu: “Gala rezultātā var izrādīties, ka laukos varēs dzīvot tikai bagāti cilvēki” 141

“Nevar atstāt izglītības reformu – un šī ir riktīga izglītības reforma, vienas Izglītības ministrijas pārziņā. Ir jāsaprot arī pārējām ministrijām, piemēram, Vides un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, kurai būs jānodrošina transports, pašvaldībām – tur būs papildus izdevumi, lai tos bērnus kaut kur vestu tālāk no dzīvesvietas, nekā tas ir šobrīd, ja mēs kādas skolas aizslēgsim,” tā savu komentāru TV24 raidījumā “Preses klubs” iesāka Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes rektore, profesore, ekonomikas doktore Irina Pilvere, diskutējot par aktualitātēm izglītības nozarē – skolu tīkla reformu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Lasīt citas ziņas

“Turklāt, ja tās skolas aizslēgs austrumu robežas tuvumā, tad, visticamāk, pēc šo skolu slēgšanas nepaies nemaz tik daudz gadi un tie cilvēki vairs tur nedzīvos. Viņi meklēs vietu kaut kur tur, kur skola un visi pakalpojumi ir tuvāk. Viņi brauks uz Rīgu, brauks uz lielām pilsētām, līdz ar to tā lauku teritorija kļūs vēl tukšāka,” tā uzskata Pilvere, kādu iespaidu uz Latvijas lauku reģioniem varētu atstāt mazo skolu slēgšana.

Pilvere norādīja, ka tas jau redzams no iepriekšējās prakses un pieredzes reformu īstenošanā, jo “cilvēki balso ar kājām”, ja viņiem konkrētajā vietā kas nepatīk.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Un tad gala rezultātā var izrādīties, ka laukos varbūt varēs dzīvot tikai bagāti cilvēki, bet, ja laukos nebūs cilvēki, tad tur nebūs ne ceļu, ne infrastruktūras, ne pakalpojumu,” tā savu redzējumu TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes rektore, profesore, ekonomikas doktore Pilvere, apspriežot gaidāmo skolu tīkla reformu.

Jau vēstīts, ka patlaban valdošā koalīcija turpina diskusijas par skolu tīkla reformu. Īstermiņā paredzēta virzība uz brīvprātīgu skolu tīkla sakārtošanu, reizē izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) aicina vienoties arī par laiku, kad jaunais finansēšanas modelis tiktu ieviests kā nosacījums.

Šobrīd plānots, ka premjerministres Evikas Siliņas biroja, Izglītības un zinātnes ministrijas, Satiksmes ministrijas, VARAM, Ekonomikas ministrijas un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāvji divu nedēļu laikā tiksies ar visām Latvijas pašvaldībām, lai pārrunātu iecerēto skolu tīkla reformu.

Siliņa pirmdien, 12.februārī, pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka ir plānotas intensīvas sarunas par to, kāds atbalsts pašvaldībām nepieciešams no valdības un ministrijām, lai pašvaldības spētu pieņemt lēmumus par virzīšanos uz priekšu ar izglītības sistēmas pārmaiņām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.