Inga Vanaga par skolu tīkla reformu: Skolotājiem drīz jau būs alerģija pret vārdu “reforma”! 81

“Pārmaiņām ir jābūt – tam es arī piekrītu, bet pārmaiņām ir jābūt pārdomātām un ar atbilstošiem resursiem, nevis nozari visu laiku tracinošām,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, diskutējot par aktuālo tematu, kas saistīts ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto skolu tīkla reformu Latvijā.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams 23
Lasīt citas ziņas

“Un atkal! Kur tad viņi pabēgs tie skolotāji, viņiem tas taču ir sirdsdarbs…Daudziem tas tiešām tā ir, un sirsnīgs paldies par to! Bet, ja katra pārmaiņa ir jāīsteno uz skolotāja resursa rēķina, nu, tad, saprotiet, – viņš jau nogurst kaut kādā brīdī!” skaidroja Vanaga.

Vanaga turpināja uzskaitīt, kādas vien pārmaiņas līdz šim IZM ir rosinājusi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tad saka: visiem tur algas būs lielākas, ejiet maģistrantūrā! Aizgāja. Līdz galam to solījumu nepiepildīja. Tad ieviesa kvalitātes pakāpes, kas tur laika gaitā sāka ļodzīties…Tad pēc tam jaunais saturs, tad tā jaunā vērtēšanas sistēma, ko atkal pa gadu atlika, jo līdz galam nebija izdarīts un vēl komunikācijai 100 tūkstoši [eiro], lai skaidrotu to vērtēšanas sistēmu tērē. Iekļaujošā izglītība – bērni ar speciālām vajadzībām tiek iekļauti, bet atbalsta personāla tak viņiem nepietiek! Tagad atkal jaunais finansēšanas modelis. 2016.gadā arī ieviesa – pārmainīt šo finansēšanas modeli,” tā visas pedējos gados pieredzētās reformas TV24 raidījumā nosauca Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Vanaga.

Jau iepriekšējā finansēšanas modeļa ieviešanai bijuši “nepietiekami sagatavoti”. Kā atminas Vanaga, tad izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces pilnvaru beigās jau kaut ko mainīja tajā modelī. Tagad ir jauna ministre – Anda Čakša – un atkal kaut ko maina.

“Nu, saprotiet, tā visu laiku…Tagad vēl valodas reforma! Tās pārmaiņas – tām ir tiešām jābūt, bet nozare nespēj vienas normāli aprobēt, tā nogruntēt un pilnveidot, kā tev visu laiku pār galvu nāk nākamās, nākamās, nākamās…Un tu jau tās sagaidi tiešām ar tādu pretestību! Jo tu saproti, ka tās visas iepriekšējās nav bijušas tiešām tā rūpīgi, kvalitatīvi izstrādātas. Un viņiem [skolotājiem] jau drīz, jāsaka, būs alerģija pret vārdu reforma!” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” reformas un arī skolu tīkla reformu komentēja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Vanaga.

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča viedokli par šobrīd aktuālo skolu tīkla reformu lasiet portālā LA.LV ŠEIT.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.