Foto. Vladimir Zivojinovic / AFP

Ap 4500 Krievijas pilsoņu varētu saņemt PMLP uzaicinājumu pamest Latviju 209

Vairāk nekā 25 000 Krievijas pilsoņu, kuri dzīvo Latvijā, 1. septembrī beigušās pastāvīgās uzturēšanās atļaujas. Statusa atjaunošanai pieteikušies vai plāno to izdarīt aptuveni 19 000 cilvēku. Savukārt nedaudz vairāk par 800 cilvēku ir pieteikušies termiņuzturēšanas atļaujai. Pārējie neko nav darījuši, lai uzturēšanās atļauju saņemtu. Pastāvīgās uzturēšanās atļaujai ir pieteikušies vai plāno to darīt ap 19 000 Latvijā dzīvojošu Krievijas pilsoņu, vēsta portāls lsm.lv.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Lasīt citas ziņas

No vairāk nekā 25 300 Krievijas pilsoņu, kas dzīvo Latvijā, pastāvīgās uzturēšanās atļaujai ir pieteikušies 13 tūkstoši cilvēku. 1. septembrī zināms, ka vēl aptuveni seši tūkstoši ir pieteikušies atkārtotai valodas pārbaudei, kas viņiem ir jāveic līdz novembra beigām. Tādi ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) dati.

Tātad vismaz 19 000 Krievijas pilsoņu vismaz tuvāko mēnešu laikā nekas nemainīsies.

CITI ŠOBRĪD LASA

PMLP priekšniece Maira Roze norādīja, ka nākamajā nedēļā dati pēc informācijas apkopošanas tiks precizēti: “Likumdevējs mums ir devis termiņu 10 darbadienas, lai mēs apkopotu informāciju, jo vēl ienāk dokumenti, kas ir jāapstrādā, tie ir jāsavada informācijas sistēmā un tā tālāk. Tie, kas ir iesnieguši termiņuzturēšanās atļauju, tos mēs arī skaitām klāt, ka tie paliek. Tas nozīmē, ka tie jau ir 20 tūkstoši. Es domāju, ka nākošajā nedēļā mēs varēsim precizēt, ka to ir vēl vairāk.”

Tas nozīmē, ka līdz septembra vidum ierasto dzīvi ar sociālajām garantijām varēs turpināt arī tie Krievijas pilsoņi, kuri līdz šim nav neko darījuši, lai uzturēšanās atļauju noformētu, raksta lsm.lv.

Tad PMLP viņiem plāno izsūtīt vēstuli ar aicinājumu 90 dienu laikā Latviju pamest. Roze lēš, ka tie varētu būt aptuveni 4,5 tūkstoši cilvēku.

Šonedēļ Iekšlietu ministrija Saeimā iesniegusi piedāvājumu mainīt Imigrācijas likumu, kas paredzētu Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem vēl divus gadus, kuru laikā nokārtot latviešu valodas pārbaudi. Vai tas attieksies tikai uz tiem Krievijas pilsoņiem, kas valodas pārbaudījumu nokārtot mēģinājuši, bet nesekmīgi, vai tas attieksies arī uz tiem, kuri līdz šim neko nav darījuši – nav zināms.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.