Rēzeknē nošauts uzņēmējs

Policija lūdz iesniegt video ierakstus, kas veikti Rēzeknes apkārtnē uzņēmēja Ļubkas slepkavības dienā 13

Valsts policija aicina iesniegt videonovērošanas ierakstus, kas veikti Rēzeknes apkārtnē uzņēmēja Andra Ļubkas slepkavības dienā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus! 15
Lasīt citas ziņas

“Veicot sevišķi smaga nozieguma izmeklēšanu, Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus un aculieciniekus, kuri šī gada 17.novembrī laika posmā no plkst.13.55 līdz 15.10 atradās Rēzeknes novada Bērzgales, Lendžu, Bižu, Sarkaņu, Zeltiņu ciemos un to apkārtnē, pārvietojās ar automašīnām vai kājām, kā arī viņu rīcībā ir video ieraksti no video novērošanas kamerām, kas atrodas stacionāros objektos vai transportlīdzekļu videoreģistratoros,” teikts policijas paziņojumā.

Sākotnējā policijas paziņojumā nebija precizēts, kāda tieši smaga nozieguma aculiecinieki tiek meklēti, taču vēlāk Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte apstiprināja, ka šis aicinājums saistīts ar uzņēmēja Ļubkas slepkavību, kas notika Rēzeknē 17.novembrī ap plkst.13.

CITI ŠOBRĪD LASA

Laika posms, kuru paziņojumā norādījusi policija, sakrīt ar brīdi, kad tika meklēts vēlāk aizdomās par slepkavību aizturētais Igors Haits un viņa šoferis. Kā vēstīja Latvijas Televīzija, līdz pagājušās nedēļas izskaņai policijai vēl nebija izdevies atrast slepkavības ieroci.

Jau ziņots, ka Rēzeknē 17.novembrī pie tirdzniecības centra ar vairākiem šāvieniem tika noslepkavots uzņēmējs Andris Ļubka. Aizdomās par slepkavības pastrādāšanu dažas stundas pēc tās tika aizturēts 1975.gadā dzimušais Igors Haits. Slepkavība esot notikusi pēc sadzīviska rakstura konflikta.

Šāvējs pēc tam pameta notikuma vietu ar automašīnu “Volkswagen Touareg”, kurai pie stūres sēdēja cits vīrietis. Pēc policijas sniegtās informācijas, aptuveni pusotras stundas laikā tika noskaidrots un aizturēts meklētās automašīnas vadītājs, kurš savukārt apgalvo, ka policijā esot pieteicies pats, līdz ko uzzinājis par meklēšanu.

Noskaidrojot notikušā apstākļus, iegūta informācija, ka šāvējs bija 1975.gadā dzimušais Haits, kurš izkāpis no automašīnas Rēzeknes novada Vērēmu pagastā. Par Haita aizturēšanas apstākļiem sīkākas ziņas nav sniegtas.

Haita šoferis, 1991.gadā dzimis vīrietis lietā ir otra aizdomās turētā persona. Policija bija lūgusi apcietināt arī viņu, taču tiesa apcietinājuma piemērošanu atteikusi, līdz ar to šai personai policija noteiks ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tomēr policija grasās apstrīdēt izmeklēšanas tiesneša lēmumu un tomēr lūgt šoferi apcietināt.

Sākotnēji kriminālprocess tika sākts pēc Krimināllikuma 116.panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu, bet vēlāk tas pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 117.panta 10.punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos grupā..

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt