Foto: Lita Krone/LETA

Policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu par režisora Lūriņa jubilejas svinībām 12

Valsts policija (VP) sākusi administratīvā pārkāpuma procesu par Latvijas Nacionālā teātra režisora Valda Lūriņa jubilejas svinībām, tikmēr frizieres aprūpētā Rīgas domes deputāte Ieva Brante (NA/LRA) saņēmusi policijas lēmumu par administratīvā procesa sākšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Attiecībā uz Lūriņa jubileju VP pagājušajā nedēļā norādīja, ka policija ir saņēmusi informāciju, ka ārkārtējās situācijas laikā, iespējams, ir notikusi neatļauta pulcēšanās, uzņemot ciemiņus. Par šo gadījumu tobrīd sākta resoriskā pārbaude, taču tagad nolemts pārbaudi izbeigt un sākt administratīvā pārkāpuma procesu, aģentūra LETA noskaidroja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Policija arī pagājušajā nedēļā paziņoja, ka sākts administratīvais process par Brantes frizēšanos mežā, kur viņai skaistumkopšanas pakalpojumu sniedz friziere Zane Melnace.

CITI ŠOBRĪD LASA

Brante tagad sociālajā tīklā “Twitter” raksta, ka esot saņēmusi VP lēmumu par administratīvā pārkāpuma procesa sākšanu. Lēmumā esot rakstīts, ka, iespējams, Garkalnes novadā, meža masīvā Brantei veikti skaistumkopšanas pakalpojumi.

Brante arī paudusi apņēmību cīnīties par savu taisnību un gatavošoties tiesvedībai.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļā gan aģentūrai LETA norādīja, ka administratīvā procesa sākšana automātiski nenozīmējot soda piemērošanu. Katrs Covid-19 ierobežojumu pārkāpuma gadījuma apstākļi tiek vērtēti atsevišķi un policija izvērtē soda piemērošanas nepieciešamību.

Brante iepriekš “Facebook” rakstīja, ka uz frizēšanos mežā viņu mudinājusi iekšējā pārliecība un neizpratne par valdības ierobežojumiem, kas, viņasprāt, ir haotiski un objektīvi nepamatoti. Viņa nenoliedzot Covid-19 un neapstrīdot vakcinēšanos svarīgumu un vajadzību, tomēr aicinot valdību uz pārdomātiem un loģiskiem lēmumiem.

Tikmēr Latvijas Televīzijas februāra sākumā uzņemtajā videosižetā par Latvijas Nacionālā teātra režisora un aktiera Lūriņa 70 gadu jubileju redzams, ka gaviļnieku mājas pagalmā pie uzkodu galda ieradušies sveikt vairāki pazīstami Lūriņa kolēģi un kursabiedri.

Likums par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem paredz līdz 2000 eiro lielu sodu. Ārkārtējās situācijas laikā skaistumkopšanas pakalpojumi nav atļauti, tāpat aizliegta pulcēšanās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.