Foto: AP/SCANPIX
Foto: AP/SCANPIX
Polijas un Baltkrievijas robeža.

Polija apsver Baltkrievijas robežas slēgšanu 13

Varšava neizslēdz iespēju slēgt abus atlikušos robežšķērsošanas punktus ar Baltkrieviju, reaģējot uz diktatora Aleksandra Lukašenko režīma hibrīdkara darbībām, paziņojis Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Kopš 2021.gada Polija pieredz Minskas organizētus masīvus nelegālo imigrantu mēģinājumus iekļūt Eiropas Savienībā (ES) no Baltkrievijas teritorijas.

Valdība veikusi nopietnus robežas nostiprināšanas pasākumus un gar robežu izveidojusi arī buferzonu, taču tas nav mazinājis nelegālo imigrantu mēģinājumus ielauzties valsts teritorijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Baltkrievijas darbības liek mums apsvērt iespēju slēgt visus robežšķērsošanas punktus. Mēs šobrīd analizējam šāda lēmuma sekas Polijas ekonomikai un vietējām kopienām,” norādījis Sikorskis, piesaucot Somijas pieredzi kopš tā pērn slēdza robežu ar Krieviju.

Šobrīd vairs ir atvērti tikai divi no sešiem robežšķērsošanas punktiem uz Polijas robežas ar Baltkrieviju. Pārējie jau tikuši slēgti, reaģējot uz Minskas naidīgajām darbībām.

Caur Kozloviču-Kukuriku robežšķērsošanas punktu Polijā no Baltkrievijas var iebraukt kravas automašīnas, bet Brestas-Terespoles robežšķērsošanas punkts tiek izmantots pasažieru satiksmei.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.