Foto: Wojtek Radwanski/AFP/SCANPIX

Polijas prezidents piekāpjas attiecībā uz likumu Krievijas ietekmes izmeklēšanai 9

Pēc plašas kritikas un Rietumu sabiedroto iebildumiem Polijas prezidents Andžejs Duda piektdien piekāpies attiecībā uz jauno likumu, kas paredz izveidot komisiju Krievijas ietekmes izmeklēšanai.

Kokteilis
Tikai šīs četras zodiaka zīmes mirdzēs visu 2026. gadu: kas tās sagaida
FOTO. Bērnudārzs, par kuru runā visa Latvija – tik grezna Ziemassvētku pasaka, šķiet, citviet nav redzēta
“Šī ziema Krievijai būs aukstāka un tumšāka nekā mums!” Kas slēpjas aiz šī klusā Ukrainas prieka?
Lasīt citas ziņas

Tikai dažas dienas pēc likuma parakstīšanas Duda paziņoja, ka ierosinās grozījumu, kas neļaus komisijai piemērot bargus sodus personām, kuru darbību tā izmeklē. Prezidents sacīja, ka tas novērsīs lielu daļu pretrunu, kas saistītas ar šo likumu.

Dudas pirmdien parakstītais likums paredz, ka personām, kas saskaņā ar komisijas atzinumu darbojušās Krievijas ietekmē, varētu tikt aizliegts uz desmit gadiem ieņemt publiskus amatus saistībā ar valsts finansēm un slepenu informāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kritiķi uzskata, ka šis likums, ko valdošā nacionālkonservatīvā partija “Likums un taisnīgums” ierosināja tikai dažus mēnešus pirms parlamenta vēlēšanām, tiks izmantots, lai vērstos pret opozīciju.

Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja, ka tai ir “īpašas bažas” par šo komiteju, savukārt Amerikas Savienotās Valstis norādīja, ka likums “varētu tikt izmantots, lai bez pienācīgas procedūras bloķētu opozīcijas politiķu kandidatūras”.

Duda šodien paziņoja, ka viņa ierosinātais grozījums atcels sodus. Tā vietā komiteja tikai nāktu klajā ar paziņojumu, kurā norādītu, ka persona ir padevusies Krievijas ietekmei, un nav garantiju, ka tā pienācīgi strādās sabiedrības interesēs.

Duda arī solīja ierosināt, lai komitejā strādātu eksperti, nevis likumdevēji vai senatori.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.