Politologs par Kariņa avioreisu revīziju: “Suns zina, ko ēdis, vilks – ko darījis!” 79

TV24 raidījumā “Ziņu top” tika diskutēts par Valsts kontroles (VK) 29.februārī pieņemto lēmumu revīzijā par bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) speciālajiem lidojumiem. Tiesa gan šī lēmuma publiskošanas laiks atkarīgs no tā, vai Valsts kanceleja apstrīdēs lēmumu VK padomē. Valsts kanceleja var apstrīdēt lēmumu līdz 14.martam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Šo VK paziņojumu TV24 raidījumā komentēja Centrālās vēlēšanu komisijas loceklis, zvērināts advokāts Ringolds Balodis: “Vai tas viss neliekas smieklīgi? Pirmkārt, ir tāds latviešu teiciens: suns zina, ko ēdis, vilks – ko darījis! Šajā gadījumā pagājušajā gadā jaunais Valsts kontrolieris Korčagins rosināja, ka būs pārbaude un gada sākumā visi uzzinās. Gada sākums, protams, ir realatīvi – februāris vai marts…Bet tajā pašā laikā mums ir jāsaprot, ka tas vēlēšanu cikls ir pavisam tuvu – 100 dienas, un tas lielā mērā var izšķirt to balsotāju izvēli – vai nu par “Jauno Vienotību”, vai, piemēram, Dombrovski vai Kariņu.”

Šīs, protams, esot “oficiālas procedūras”, ko VK veic arī Kariņa speciālo avioreisu revīzijas ietvaros. Proti, gadījumā, ja lēmums no Valsts kancelejas puses netiks apstrīdēts, Valsts kontrole publiskos starpziņojumu šā gada 15.martā. Savukārt, ja lēmums tiks apstrīdēts, Valsts kontroles padome izskatīs sūdzību un pieņems lēmumu 30 dienu laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šīs te procedūras taču vienmēr ir jāievēro – vai tur “iesaistīts Kariņš vai Kalniņš”? “Es kā vecs birokrāts varu pateikt, ka tas, ko es manu, te faktiski tie maksimālākie termiņi tiks iebīdīti, un mēs varam arī neuzzināt! Un šajā ziņā tas ir liels pārbaudījums jaunajam kontrolierim – būs traips uz mundiera vai nebūs? Ir tādas lietas, no kurām tu izvairīties nevari. Teiksim, tāda lieta par Kariņu, es domāju, viņi paši nav laimīgi,” tā uzsvēra politologs Balodis TV24 raidījumā.

Bet Valsts konrolieris Edgars Korčagins taču šobrīd ievēro procedūru – te nevar būt “traips uz mundiera”, drīzāk te ir “uzpucēta poga mundierim”, jo cilvēks ideāli ievēro procedūru?

Uz šo raidījuma vadītāja repliku Balodis atteica: “Iespējams, tā tas arī ir un varētu būt. Mēs redzēsim, vai tas pirms vēlēšanām [Eiropas Parlamenta vēlēšanām – red.] taps zināms?! Pirmkārt, jau jautājums par to, kas tad tur ir? …Mēs jau īsti nezinām! Tāpēc man ir lielas aizdomas. Ja Valsts kontrole paziņotu – jā, mums ir redzami smagi pārkāpumi, ir nauda izšķiesta simtiem tūkstoši, un tagad Valsts kanceleja taisnojas. Bet mēs jau redzam situāciju kādu? Ka Evika Siliņa tagad apspriedīsies ar Citskovski [Jānis Citskovskis, Valsts kancelejas direktors, – red.], kādi tad tur tie pārkāpumi ir? Publiskajā telpā tas izskan…Nu kā? Beidziet, vai tad tiešām Citskovskis izdomāja tos braucienus?”

Jau ziņots, ka Valsts kontrole ir pieņēmusi lēmumu revīzijā par bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) speciālajiem lidojumiem, liecina VK publiskotā informācija, vēstīja LETA 29.februārī.

Lēmuma publiskošanas laiks atkarīgs no tā, vai Valsts kanceleja apstrīdēs lēmumu Valsts kontroles padomē. Valsts kanceleja var apstrīdēt lēmumu līdz 14.martam.

Gadījumā, ja lēmums netiks apstrīdēts, Valsts kontrole publiskos starpziņojumu šā gada 15.martā.

Savukārt, ja lēmums tiks apstrīdēts, Valsts kontroles padome izskatīs sūdzību un pieņems lēmumu 30 dienu laikā.

Reklāma
Reklāma

Kā ziņots, daļā sabiedrības kritiku izpelnījušies Kariņa Ministru prezidenta laika vadīto delegāciju veiktie speciālie avioreisi. No 2021. līdz 2023.gada septembrim no valsts budžeta atbilstoši Valsts kancelejas apkopotajai informācijai šādi iztērēti 613 830 eiro, bet kopā ar ES segto izmaksu daļu tēriņi sasniedz 1,36 miljonus eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.