Foto: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/LETA

“Prāmju satiksmē viss ir slikti.” Nozares eksperts dzirdējis, ko kuluāros par prāmju nākotni Latvijā runā ierēdņi 39

Kas šobrīd Latvijā notiek ar prāmju satiksmi – šajā nozarē jau faktiski pirms Covid-19 viss bija slikti, vispār viss ir slikti. “Tallink” ir diemžēl aizgājis, jaunas līnijas vietā nav. Var redzēt, ka Latvijā arī zviedru tūristu skaits ir nokrities. Prāmis ir ir tāds ērts transporta veids, tā TV24 raidījumam “Latvijas labums” situāciju nozarē komentēja Jānis Jenzis, Latvijas Restorānu biedrības prezidents.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Ir cilvēki, kuriem ļoti patīk ceļot ar prāmi. 2020. gadā bija pirmais labais gads pēc Covid-19, bija tāds veiksmīgs Baltijas burbulis. Arī Somijā bija labi epidemioloģiskie rādītāji, somi pie mums brauca, “Tallink” izveidoja pat jaunu reisu Helsinki – Rīga, kas bija absolūts veiksmes stāsts, neseno pagātni atgādina nozares eskperts.

“Gāja pārsteidzoši labi. Somiem ļoti patīk ceļot ar prāmi. Tas uzreiz ir kā kruīzs. Tieši somu tūristu pieplūdums Rīgā bija ļoti liels.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd ir kaut kas jādomā, saka Jenzis, piebilstot, ka visaugstākajā līmenī vajadzētu pārliecināt “Tallink” īpašniekus vai kādu citu rēdereju, lai Rīgā atgrieztos prāmju satiksme.

“Protams, kruīzu kuģi ir labi. Cilvēki atbrauc, paskatās un redz, cik skaisti pie mums, viņiem iepatīkas, viņi atgriežas ar ģimenēm vai atgriežas uz ilgāku laiku. Tomēr tūrisma eksportspējas potenciāls šeit ir salīdzinoši mazāks, jo galvenās ēdienreizes ir uz kuģa, cilvēki ir paēduši uz kuģa, pilsētā viņi nopērk kādus suvenīrus vai izdzer kādu aliņu, uzkož, kas viņiem kārojas,” šādas biznesa nianses izgaismo nozares eksperts.

Tomēr kopumā, kā norāda Jenzis, vērtīgāki prāmji ir vairāk kā transports, kad cilvēks atbrauc no Stokholmas vai Helsinkiem uz Rīgu, paliek viesnīcā nedēļas nogalē, tērē naudu šeit. “Tas būtu ļoti vērtīgi.”

Viņš esot arī dzirdējis kuluāros, ka nu arī atbildīgie ministriju darbinieki ir sarosījušies un runā par to, ka varētu uzrunāt šos pakalpojumu sniedzējus uz Rīgu atgriezties, – tas būtu ļoti svētīgi.

Liepājas ostā ienācis repatriācijas reisa prāmis "Stena Line" no Trāvemindes
Rīgas ostā pietauvojies lielākais konteinerkuģis ostas vēsturē!
Ultra luksusa klases kruīza kuģis “Silver Dawn”
Rīgas ostā ziemas kruīzā piestājis kuģis “Viking Cinderella”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.