Foto: Edijs Pālens/LETA

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību LKS valdes loceklim par Latvijas okupācijas noliegšanu 2

Pievieno LA.LV

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību partijas “Latvijas Krievu savienība” (LKS) valdes loceklim Aleksandram Filejam par Latvijas okupācijas noliegšanu.

RAKSTA REDAKTORS
“Lidmašīna bija teju nolaidusies uz skrejceļa, kad strauji uzņēma ātrumu” – Rīgas lidostā notikusi aizķeršanās reisā no Prāgas
Kokteilis
Vai esi dzimis vienā no šiem datumiem? Šie īpašie dzimšanas datumi liecina, ka tev ir sena dvēsele
90. gadu principi, kas toreiz šķita pašsaprotami un ko ievēroja katrā mājā – pie vairākiem no tiem sākam atgriezties
Lasīt citas ziņas

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska teica, ka persona savu vainu apsūdzībā neatzīst. Patlaban lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Valsts drošības dienests (VDD).

CITI ŠOBRĪD LASA

Dienests iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka persona savā sociālā tīkla “Facebook” profilā šogad 17.jūnijā – Latvijas Republikas okupācijas atceres dienā – publicēja “apsveikumu svētkos”.

VDD vērtējumā, persona publicētajā ierakstā, selektīvi atlasot un savās interesēs interpretējot vēsturiskās norises, noliedza 1940. gada 17. jūnijā PSRS īstenoto Latvijas okupāciju un šo Latvijas valstij un tautai traģisko notikumu interpretēja kā iedzīvotājiem labvēlīgu.

Par PSRS kara noziegumu pret Latviju un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu un rupju noniecināšanu likums paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.