Pulkvežleitnante: “Krievija no noliktavām izvilkusi T-55 tankus, kas ražoti, kad vēl Staļins bija dzīvs…” 242

“Krievija no savām noliktavām gaismā izvilkusi “T-55″ tankus. Šie tanki ir ražoti vēl laikā, kad Staļina kungs vēl bija dzīvs,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” zināja teikt pulkvežleitnante, Zemessardzes štāba virsniece Anita Pizele, stāstot par Krievijas armijas militāro tehniku.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

“Kā redzams bildēs, viņiem nav nekādu modernizējumu veiktu un nav arī nekādas speciālās bruņas. Militārie eksperti saka: ja šie tanki parādīsies kaujas laukā, tad tā ir patiesībā katastrofa,” uzsvēra pulkvežleitnante Pizele.

Vai šie krievu tanki varētu būt kaut kādā veidā atdzīvināti, vai tiem sen jau nebija jābūt sarūsējušiem, jo Staļins nomira 1953.gadā? Uz šo raidījuma vadītājas jautājumu Pizele atteica: “Tanki sakārtoti, nokrāsoti un pašreiz piedalās mācībās kaut kur Krievijā – poligonā. Viņi nav Ukrainas teritorijā, bet, ja viņi tiks atzīti par derīgiem, viņi varētu atrasties Ukrainas teritorijā. Un tas tikai norāda par katastrofālu tehnikas trūkumu Krievijā,” norādīja Pizele TV24 raidījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Krievija apsver atsākt tanku T-80 ražošanu, tā šogad 11.septembrī ziņoja Krievijas Aizsardzības ministrijas pārziņā esošais telekanāls “Zvezda”.

Tanku rūpnīcas “Uralvagonzavod” vadītājs Aleksandrs Potapovs intervijā “Zvezda” atklāja, ka uzņēmumam uzdots atsākt tanku T-80 ražošanu un tas jau strādā pie plāna kopā ar Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministriju. “Zvezda” norādīja, ka šie tanki izrādījušies sevišķi noderīgi karā Ukrainā.

T-80 ražošana Padomju Savienībā tika sākta 1976.gadā, bet tie tika saražoti krietni mazākā skaitā nekā tanki T-72, kas tika izstrādāti pirms T-80, bet kurus turpināja ražot paralēli T-80. Kopumā tika saražoti aptuveni 10 000 T-80, pirms šīs sērijas tanku ražošana tika apturēta, dodot vietu tankiem T-90.

Kad T-80 ražošana varētu atsākties, pagaidām nav zināms. Potapovs sacīja, ka tiek vestas sarunas ar Rūpniecības ministriju par jaunu rūpnīcu izveidošanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.