Latvijā
Rīga

Radzevičam aizdomas par vienpersonisku rīcību “RS” valdes locekļu pretendentu izvēlē konkursa pirmajā kārtā0

Foto: Ieva Makare/LETA

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” kapitāldaļu turētājam Jurim Radzevičam radušās aizdomas, ka uzņēmuma valdes atlases konkursa pirmajā kārtā atsijātos pretendentus kapitālsabiedrības padomes priekšsēdētājs Rolands Klincis varētu būt atgriezis vienpersoniski, nekonsultējoties ar citiem komisijas locekļiem.

Radzevičs aģentūrai LETA pastāstīja, ka šodien ticies arī ar diviem citiem padomes locekļiem – Juri Švanderu un Ernestu Saulīti.

“Šodien cerēju saņemt nominācijas komisijas parakstītus dokumentus, kas apliecinātu, ka Klincis lēmumu par konkursa gaitas pārskatīšanu nav pieņēmis vienpersoniski, taču trīs nedēļu laikā šādi dokumenti joprojām nav parakstīti,” sacīja Radzevičs, atklājot, ka vismaz trīs komisijas locekļi viņam jau apstiprinājuši, ka komisija nav lēmusi par konkursa virzības pārskatīšanu.

Taujāts, vai, negūstot apstiprinājumu, ka Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle konkursā “atgriezti” pēc kolektīva komisijas lēmumu, viņš varētu no amata atstādināt Klinci, Radzevičs norādīja, ka “nav tādas formas kā atstādināšana”, taču divu nedēļu laikā tikšot pieņemts lēmums par to, kurš atbildīgs par radušos situāciju, jo jautājums nevar palikt neatrisināts.

Uzņēmuma kreditori – “SEB banka” – aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka banku turpina satraukt vienaldzība un nolaidība, kas saistīta ar notikumiem “Rīgas satiksmē” un tās pārvaldībā un, ka uzņēmuma jaunieceltās valdes reputācija nav pieņemama.

“Mēs kā kreditors uzstājam, ka šajā nenoteiktības un nepārredzamības laikā uzņēmumā kategoriski jāaizliedz jaunu ilgtermiņa līgumu slēgšana, jo tas var palielināt finanšu riskus,” sacīja bankas pārstāve Agnese Strazda, piebilstot, ka banka lūdz situāciju vērtēt arī Radzevičam, pieņemot atbildīgus un ilgtermiņā būtiskus lēmumus.

Runājot par sadarbību ar kredītdevējiem, Radzevičs sacīja, ka situāciju jau pārrunājis ar jauno valdes priekšsēdētāju Džinetu Innusu un abi vienojušies, ka primārais uzdevums ir atjaunot uzņēmuma reputāciju aizdevēju acīs.

Taujāts, vai kāda no bankām jau ir izteikusi vēlmi pārtraukt sadarbību ar uzņēmumu, kapitāldaļu turētājs norādīja, ka finanšu resursu piesaiste no bankām notiek ar iepirkuma starpniecību, tādēļ patlaban tās nav paudušas savu pozīciju, vai šādos konkursos turpmāk piedalītos.

“Šie iepirkumi tomēr ir konkurence un priekšlaicīgi bankas savu nostāju neatklās. Taču mēs esam apņēmušies cieši sadarboties ar aizdevējiem un strādāt pie reputācijas atjaunošanas,” sacīja Radzevičs, konkrētus darbus mērķa sasniegšanai pagaidām gan neminot.

Jau vēstīts, ka pirmdien, 30.decembrī, “Rīgas satiksmes” padome apstiprināja uzņēmuma jauno valdi.

Saistītie raksti

“Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājas amatā iecelta Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Džineta Innusa. Tāpat kompānijas valdē iecelts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs, bijusī “Olainfarm” valdes locekle un “SEB bankas” Baltijas kontu un maksājumu operāciju vadītāja Inga Krūkle, kā arī līdzšinējie “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes locekļi Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle.

Tieši Jakrina un Epaltes-Drulles iecelšana valdē raisījusi diskusijas par viņu atbilstību “nevainojamas reputācijas kritērijam”. LTV raidījums “de facto” iepriekš vēstīja, ka gan Epalte-Drulle, gan Jakrins reputācijas risku dēļ no “Rīgas satiksmes” valdes konkursa tika izslēgti pirmajā kārtā, taču Rolanda Klinča vadītā padome šo procedūru pārskatīja un abas amatpersonas atkal iekļāva kandidātu sarakstā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.