Krievijā atklāj ātrās ēdināšanas restorānu “Vkusno & Tochka”.
Krievijā atklāj ātrās ēdināšanas restorānu “Vkusno & Tochka”.
Foto: AFP/ AP/ ZUMAPRESS/ REUTERS/ SCANPIX/ LETA

Rasisms, iebiedēšana un seksuāla vardarbība pret nepilngadīgajiem – “McDonald’s” apsūdz toksiskas darba kultūras veidošanā 41

“McDonalds” ir apsūdzēts toksiskas darba kultūras veidošanā, kas ietver seksuālu vardarbību, uzmākšanos, rasismu un iebiedēšanu, vairāk nekā 100 pašreizējiem un neseniem Apvienotās Karalistes darbiniekiem. Strādnieki no ātrās ēdināšanas ķēdes, daži pat 17 gadus veci, “BBC” stāstīja, ka viņi tiek apčamdīti un vajāti gandrīz regulāri.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Attālinātajam darbam beigas? Jaunais Valsts kancelejas direktors sola pārskatīt šo ierēdņu darba modeli
Lasīt citas ziņas

Izmeklēšanas rezultātā Apvienotās Karalistes vienlīdzības uzraugs ir izveidojis jaunu e-pasta uzticības tālruni darbiniekiem, piebilstot, ka atklājumi viņu satrauc.
Kāds pusaugu darbiniece Češīrā apgalvoja, ka 20 gadus vecāks kolēģis raidīja pret viņu rasistiskus apvainojumus un teica, ka vēlas ar viņu radīt “melnbaltu” mazuli.

Tikmēr tika ziņots, ka Hempšīras filiāles menedžeris piedāvāja 16 gadus vecam strādniekam veikt seksuālas darbības apmaiņā pret veipiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kāda pašreizējā darbiniece Notingemā apgalvoja, ka vīriešu kolēģi viņu uzskatīja par “svaigu gaļu”, savukārt citi teica, ka vadītāji piespieda viņus valkāt pārāk šauru formas tērpu.

Viena bijusī strādniece Emīlija (22 gadi) teica: “Tā ir, ka, strādājot McDonald’s, jūs vajās.” Viņa pameta savu filiāli Braitonā pagājušajā gadā pēc tam, kad kāds vīrietis, kuram bija 60 gadu, seksuāli glāstīja viņas matus, liekot viņai justies neērti.

McDonald’s Apvienotajā Karalistē nodarbina vairāk nekā 170 000 cilvēku 1450 restorānos. Uzņēmumā nodarbināti vieni no jaunākajiem darbiniekiem valstī,

75% darbinieku ir vecumā no 16 līdz 25 gadiem.

Tie, kas runāja, teica, ka biežāk nekā parasti augstākā līmeņa vadītāji nav rīkojušies pēc darbinieku sūdzībām. Viens darbinieks “BBC” teica: “Es domāju, ka viņi vispār nedomā par saviem darbiniekiem.”

Cita 16 gadus veca strādniece Šelbija, kurš pagājušajā gadā pameta Berkšīras restorānu, sacīja, ka vecāki kolēģi vīrieši “apčamda” sievietes. Viņa piebilda: “Katrā maiņā, kurā es strādāju, saņēmu vismaz vienu komentāru, vai arī kāds mani noglāstīja ar roku, satvēra manu dibenu vai gurnus. ”

17 gadus vecā Činjēra, kas strādā filiālē Češīrā, žurnālistiem stāstīja, ka viņai seksuāli un rasistiski uzmācies kāds daudz vecāks kolēģis – vīrietis. Viņa to pastāstījusi kādai darbiniecei, kura viņai lika to ignorēt un atgriezties darbā. Taču pēc mēnešiem ilgas uzmākšanās viņas patēvs rakstīja franšīzei, uzņēmuma galvenajam birojam un policijai, kā rezultātā vīrietis tika atlaists.

Jaunā darbiniece uzskata, ka nekas nebūtu darīts, ja viņas ģimene nebūtu iejaukusies situācijā.

Viens Oksfordšīras strādnieks, kurš cēlies no Indijas, apgalvoja, ka darbinieki runāja “nelabvēlīgi”, kāds apkalpes loceklis nosauca kolēģi no Pakistānas par teroristu.

Tiek ziņots, ka vienā filiālē Ziemeļīrijā bijis gonorejas uzliesmojums, jo tur pastāvēja seksuālas attiecības starp komandas locekļiem.

Sūdzības tiek saņemtas tikai dažus mēnešus pēc tam, kad ķēde parakstīja juridisku vienošanos ar līdztiesības uzraudzības institūciju, jo pastāv bažas par to, kā tā izskatīja Apvienotās Karalistes darbinieku sūdzības par seksuālu uzmākšanos. Tā februārī noslēdza juridiski saistošu vienošanos ar Līdztiesības un cilvēktiesību komisiju (EHRC), kas nozīmē, ka restorānu grupai bija jāapņemas veikt vairākus pasākumus, lai labāk aizsargātu darbiniekus.

Reklāma
Reklāma

Tolaik nebija zināms patiesais sūdzību apjoms par seksuālu uzmākšanos “McDonalds”, taču 2019. gadā tika vēstīts, ka Apvienotajā Karalistē ir ziņots par vairāk nekā 1000 gadījumiem.

“McDonald’s” Apvienotās Karalistes un Īrijas izpilddirektors Alisters Makrovs sacīja, ka uzņēmumā nav uzmākšanās, ļaunprātīgas izmantošanas vai diskriminācijas. Viņš atvainojās par pretenzijām un atzina, ka ir bijuši tikai noteikti izņēmuma gadījumi.

Makrovs piebilda: “Šā gada februārī “McDonald’s” Apvienotajā Karalistē kopā ar Vienlīdzības un cilvēktiesību komisiju apņēmās ievērot nulles tolerances pieeju jebkāda veida uzmākšanās gadījumiem. Mērķis ir visiem mūsu darbiniekiem piedāvāt visaugstāko iespējamo darba vietas aizsardzības līmeni.”

“Jau vairāk nekā 2000 mūsu vadītāju ir pabeiguši pilnīgas izpratnes apmācības, un gandrīz visas mūsu restorānu komandas tagad strādā, ievērojot šos jaunos aizsardzības pasākumus, kuru mērķis ir izveidot drošu un cieņpilnu darba vietu.”

“McDonald’s” ir apņēmies veikt uzlabojumus, lai rādītu piemēru citiem viesmīlības nozarē un citur: “Katrs darba devējs neatkarīgi no tā, cik liels vai mazs ir, ir atbildīgs par sava darbaspēka aizsardzību. Mēs esam apņēmības pilni turpināt cīnīties pret nelikumīgu uzmākšanos darba vietās.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.