Restorāna īpašnieks: Man kā pilsētas iedzīvotājam ļoti patīk tukša Vecrīga, bet kā uzņēmējam gribas raudāt 93

“Man kā pilsētas iedzīvotājam ļoti patīk, ka viņa ir tukša, jo tā ir mana pilsēta – visa tā arhitektūra, visi tie brīnumi un visa tā vēsture ir tikai man. Bet, ja es runāšu kā uzņēmējs un man ir jāatved vēl kāds viesis parādīt, cik mums skaista Vecrīga, tad gribas raudāt,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” atklāti pauda restorāna un kokteiļu bāra “B Bārs Restorāns” īpašnieks Armands Mednieks, diskutējot par Rīgu un Vecrīgu, kā arī viesmīlības un tūrisma nozari.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas

“Ir pazaudēts kaut kāds lepnums, manuprāt, – lepnums visā līmenī. Mēs iekšēji lepojamies ar to Rīgu, bet nav ko parādīt, jo viņa ir tāda noplukusi…Es teiktu, tādi Mērnieku laiki. Rīga ir noplukusi – viņa nav atjaunota, nav atjaunojusies, nav iztīrīta,” tā turpināja komentēt Mednieks, vērtējot Latvijas galvaspilsētu Rīgu.

Vai tūrists sagaida šeit to, ka Rīga būs tīra, atjaunota? “Jebkurš tūrists jebkurā valstī grib tādu socializēšanās vidi, ka tu ieej, ir pilns…Tu taču vienmēr apsēdies tādā vietā, kur ir pilns ar cilvēkiem, nekad neiesi tukšā vietā! Mums šobrīd, ja tu vakarā izej cauri Vecrīgai, ir bēdu ieleja. Visi restorāni tukši! Labi, ja kaut kur kāds divnieciņš sēž…Ir bēdīgs skats,” uzskata restorāna un kokteiļu bāra “B Bārs Restorāns” īpašnieks Mednieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd Rīga izskatās “tiešām bēdīgi”, vēlreiz atkārtoja Mednieks, turpinot klāstīt par iespējamo iemeslu – augsto nekustamā īpašuma nodokļa apmēru.

“Ja runa ir par nekustamā īpašuma nodokli, tad, protams, visi no Vecrīgas ir aizbēguši tāpēc, ka uzturēšanās tur nav iespējama. Uzņēmējdarbībā tu nevari nopelnīt tik daudz naudas, lai varētu uzturēt tās telpas – tās ir mežonīgi dārgas! Un papildus tam vēl ir Valsts Nekustamie īpašumi [VNĪ], kas tur tirgus vērtības cenu. Es nezinu, pēc kā viņi skatās? Viņi vēl uzpumpē tās cenas augšā. Un tur to cenu par tukšu mājokli, kas ir uz pārdošanu, bet varbūt kāds izīrēs par mežonīgu naudu?!” tā situāciju raksturoja Mednieks TV24 raidījuma “Preses klubs” diskusijā par to, kādēļ Vecrīga ir tukša.

Turklāt, pēc uzņēmēja domām, Vecrīgā neesot smukas, modernas vietas, kā piemēram, kāda “ceptuvīte, kafejnīciņa, kur kādi kruasāni būtu, tādas mazas ēstuvītes”, jo Vecrīgā tās neizdzīvotu. Vai uzņēmēji atgrieztos Vecrīgā, ja pārskatītu nomas un NĪN maksas? Uz šo raidījuma vadītāja jautājumu restorāna un kokteiļu bāra “B Bārs Restorāns” īpašnieks atteica: “Bet tas ir nereāli…Protams, cenā ir visa lieta! Bet tas nav iespējams, tas nenotiks nekad. Vecrīgā nekad nebūs lētāka cena,” pārliecināts ir Mednieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.