Rēvalds: Ar “zaļo koridoru” var ātri dabūt diagnozi, bet tad tu uzzini – vēzi ārstēt varēsi “velns zina, kad!” 39

Ir tā, ka veselības aprūpei nauda trūkst visām valstīm, jautājums ir tikai – cik lielā mērā un kādas ir konkrētās valsts veselības aprūpes sistēmas īpatnības, kādas ir sistēmas prioritātes iekšpusē. Tā situāciju veselības jomā kopumā komentē Māris Rēvalds, “Veselības centrs 4” valdes priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību 10
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

“Ja runājam par vēzi, tad fakts ir tas, ka vēzis joprojām ir otrs lielākais slepkava. Vēzis patiesībā ir milzīga slimību grupa, jo vēzis nevar iemesties tikai matos, bet visur citur var – asinīs, kaulos, acīs, ausīs, iekšējos orgānos, smadzenēs un ādā, jebkur,” tā Rēvalds izteicās TV24 raidījumam “Preses klubs”.

“Šā brīža situācijā ir zināmi sasniegumi – “Zaļais koridors” tiešām dod vienu lietu, var dabūt salīdzinoši ātri, paātrināti dabūt diagnozi. Tu uzzini, ka tev ir vēzis. Un tad tu uzzini to otru medaļas pusi, proti, ka ārstēt var velns zina kad! Tu dzīvo ar informāciju, ka tev ir vēzis, bet ārstēšana tiek atlikta, jo nav pieejamības ārstēšanai. Trūkst cilvēkresursu, trūkst tehnoloģiju. Un visam pa virsu – trūkst labas darba organizācijas jeb Ekselences centri, kas visās normālās valstīs ir.” Skarbs ar situāciju nozarē ir Rēvalds.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ekselences centri citviet nodarbojas ar gudru, plānveidīgu vēža ārstēšanu. Latvijā mēs esam patālu no tā visa. Šim virzienam ir vajadzīgs ne tikai finansējums, bet arī jēgpilna izlietošana.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.