Z-torņi
Z-torņi
Foto: Ieva Lūka/LETA

Rīgas būvvalde pārmet Burovam spiedienu pieņemt ekspluatācijā “Z-torņus” 0

Rīgas pilsētas būvvaldes vadība pārmet domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam (GKR) spiediena izdarīšanu uz būvvaldes darbiniekiem, lai tie pieņemtu ekspluatācijā Pārdaugavā uzslietos “Z-torņus”, liecina būvvaldes adresētā vēstule Rīgas domē strādājošo politisko spēku frakcijām.

Burova komentāru par šo situāciju gan aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies iegūt.

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II pienākumus pārņēmis mazdēls princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone 9
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Hosams Abu Meri mājsēdes laikā spiests apgūt jaunas prasmes: sievai atteikt nevar! 36
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 99
12 stundas
Lasīt citas ziņas

Aģentūras LETA rīcībā nonākusi vēstule, kurā būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs informē domes deputātus, ka novembra sākumā pie Burova notika sanāksme par Raņķa dambī 30 un Daugavgrīvas ielā 9 esošā daudzfunkcionālā kompleksa “Z-Towers” objektu.

Tajā pašā dienā arī būvvaldē notikusi sapulce ar mērķi saprast objekta nozīmīgumu gan no infrastruktūras aspekta, gan respektējot Rīgas iedzīvotājus un administratīvo teritoriju kopumā, un sanāksmē tikuši apspriesti arī inženierkomunikāciju turētāju sagatavotie atzinumi par “Z-torņu” gatavību ekspluatācijai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neraugoties uz to, ka būvvalde vērsusi priekšsēdētāja uzmanību uz vairākiem pārkāpumiem un nepilnībām, Burovs, pēc Vircava paustā, esot izdarījis spiedienu uz būvvaldes darbiniekiem ar mērķi tomēr veicināt objekta pieņemšanu ekspluatācijā.

Pēc viņa teiktā, sanāksmē

būvvaldes darbiniekiem radīta “emocionāli uzbrūkoša atmosfēra ar paceltu toni no priekšsēdētāja puses”, pārmetot arī pārspīlētu birokrātiju

iestādē.

Pēc Vircava paustā, apzinoties “Z-torņu” nozīmīgumu, kā arī respektējot attīstītāju AS “Tower Construction Management”, Rīgas mēram un uzņēmēju pārstāvim norādīti būtiski trūkumi, kas pašlaik izslēdz iespēju pieņemt objektu ekspluatācijā.

Piemēram, būvvaldē ir iesniegts SIA “CMB” būves ekspertīzes atzinums, kura vairākās sadaļās norādīts, ka ekspertīze ir veikta izbūvētās ēkas būvkonstrukcijām vietās, kur nav veikta iekštelpu apdare.

Tāpat norādīts, ka būvēm tikai izlases kārtībā pārbaudīta un netika konstatēta izpilddokumentācija, tai skaitā normatīvajos aktos noteiktās būvizstrādājumu pavadošās dokumentācijas esamība, kā rezultātā netika vērtēta to atbilstība būvniecības laikā spēkā esošajām normatīvo aktu prasībām.

“Līdz ar to nav pārliecības par ēkas izbūvēto būvkonstrukciju izbūves kvalitāti vietās, kur uz ekspertīzes veikšanas brīdi bija izveidota apdare, un vai šajās vietās vispār ir atrodama un identificējama ēkas izbūvēto būvkonstrukciju izpilddokumentācija,” pauž būvvalde.

Tāpat būvvaldē neesot iesniegti defektācijas akti par ūdens iekļūšanu caur ēkas norobežojošām konstrukcijām ēkas pazemes stāvos, kā arī segto darbu akti injekciju izbūves darbiem dzelzsbetona konstrukcijās, kas veikti saskaņā ar SIA “Urbis” izstrādāto projektu.

Pēc Vircava teiktā, arī “CMB” pārstāvis sanāksmē apliecinājis būvvaldes pausto, norādot, ka pārbaude veikta atbilstoši attīstītāja “Tower Construction Management” pasūtījumam.

“Vēršu uzmanību uz to, ka ekspertīze nav veikta pilnā apmērā un pēc būvvaldes rīcībā papildu saņemtās informācijas tika konstatēts, ka pievienotajā skaidrojumā minēts, ka ēkas būvkonstrukciju apsekošana ir veikta visā ēkas apjomā, arī vietās, kur apsekošanas laikā ir veikti apdares ierīkošanas darbi. Savukārt skaidrojuma beigās norādīts, ka pēc attīstītāja lūguma atsegumi būvkonstrukcijām veikti tur, kur apsekošanas laikā nebija veikti apdares ierīkošanas darbi,” teikts vēstulē.

Kopumā skaidrojumā norādīts, ka 111 vietās ēkai trūkst nesošo būvkonstrukciju izpilddokumentācijas un atsegumi ēkas nesošajām konstrukcijām veikti tikai 28 vietās.

“Līdz ar to secināms, ka ēkas nesošajām konstrukcijām nav vērtēta būvdarbu izbūves kvalitāte zonās, kurām nav veikti atsegumi un kurām nav (neeksistē) veikto būvdarbu izpilddokumentācija,” pauž būvvaldes vadītājs.

Viņš arī atgādina, ka objekta būvniecības laikā vairākas reizes tika mainīts būvuzņēmējs, kā rezultātā ir nepilna būvniecības dokumentācija, proti, daļa dokumentu ir pazaudēta, līdz ar ko nav pārliecības par ēkas izbūvēto būvkonstrukciju izbūves kvalitāti.

Savukārt, runājot par ūdens iekļūšanu caur ēkas norobežojošām konstrukcijām ēkas pazemes stāvos, sanāksmē ticis norādīts, ka būvvalde nevar pārliecināties par cēloni un par tā atbilstošu novēršanu.

“Savukārt būvobjekta “Z-Towers” pārstāvis, runājot par veiktajiem papildu pasākumiem, atsaucās uz Krievijas federācijas, proti, Sanktpēterburgas sertificētu speciālistu norādītiem priekšlikumiem/risinājumiem. Šajā sakarā vēlos norādīt, ka Latvijas Republikā, kas ir Eiropas Savienības sastāvā, ir reglamentēti un pielietojami tikai un vienīgi Eiropas un Latvijas būvnormatīvi,” pauž Vircavs.

Vienlaikus viņš apgalvo, ka, neraugoties uz visiem būvvaldes argumentiem, Burovs esot norādījis, ka objekts jāpieņem ekspluatācijā.

“Tas izriet no priekšsēdētāja teiktajiem vārdiem, ka viņš neredz nekādu būtisku vai bīstamu situāciju un šķēršļus, lai pieņemtu objektu ekspluatācijā, bet būvvaldes amatpersonas apzināti to nedara. Tāpat bija izteikti vairāki komentāri, proti, ka būvvaldē ir pārspīlēta birokrātija un amatpersonas mainot viedokli, tādējādi izveidojot emocionāli uzbrūkošu atmosfēru ar paceltu toni no priekšsēdētāja puses, kā arī bija acīmredzams prettiesisks spiediens uz būvvaldes amatpersonām lēmuma pieņemšanai,” apgalvo Vircavs.

Tāpat būvvaldes pārstāvji vērsuši uzmanību, ka būvniecības laikā ticis izbūvēts sadzīves kanalizācijas pievads ar pretkritumu un tiek konstatēti maģistrālas sadzīves kanalizācijas cauruļu bojājumi un virsmas korozija. Tas nozīme, ka pie objekta nodošanas ekspluatācijā sadzīves kanalizācija nefunkcionēšot.

Būtiski trūkumi konstatēti arī saistībā ar ūdens kanalizācijas tīklu izbūvi, proti, zem maģistrālās Daugavgrīvas ielas ir bojāts lietus ūdens kanalizācijas kolektors un, lai atvieglotu tā noslodzi, esot nepieciešams pārbūvēt lietus ūdens kanalizācijas tīklu un izbūvēt jaunu izlaidi Zundas kanālā.

Neraugoties uz norādītajiem trūkumiem, vēstulē pausts, ka priekšsēdētājs vairākkārt “kļuvis emocionāls” un izdarījis spiedienu uz būvvaldes darbiniekiem.

“Uzskatu, ka šāda situācija ir kategoriski nepieņemama. Ļoti nožēlojami, jo tieši priekšsēdētājs, kuram būtu visvairāk jārūpējas par pilsētas infrastruktūru un to lietojošo iedzīvotāju drošību, par šo uztraucas vismazāk, liekot būvvaldes darbiniekiem pavirši un pat noziedzīgi attiekties pret saviem godprātīgi veiktajiem darba pienākumiem. Uzsveru, ka politiskā amatpersona – Rīgas domes priekšsēdētājs, bez jebkāda tiesiska pamata uzstāj uz bezierunu, viena konkrēta objekta, bez tam jau skandaloza un ar garu vēsturi, nodošanu ekspluatācijā,” teikts vēstulē.

Vircavs vērš uzmanību, ka būvvaldes rīcībā nav būvniecības ieceres dokumentācijas, kas apliecinātu, ka visi iepriekš konstatētie bojājumi ir tehniski atrisināti un saskaņoti ar pārējiem inženierkomunikāciju turētājiem. Būvvaldes vadītājs arī norāda, ka jau šobrīd attīstītājs neiekļaujas noslēgtā līguma termiņā, jo pat nav sākta pārbūves tehniskā projekta projektēšanas procedūra.

Vienlaikus viņš neslēpj, ka šī gada oktobrī būvvaldē saņemta būvniecības ieceres dokumentācija, proti, apliecinājuma karte lietus ūdens kanalizācijas izbūvei Zundas kanālā, taču tajā konstatēti vairāki trūkumi, proti, trūkst saskaņojumu ar inženierkomunikāciju turētājiem, līdz ar ko būvvaldei neesot tiesiska pamata akceptēt apliecinājuma karti.

Pēc būvvaldes paustā, attīstītājs par maģistrāliem inženierkomunikāciju bojājumiem un nepieciešamību pārbūvēt inženierkomunikāciju tīklus tika informēts aptuveni jau pirms trīs gadiem.

Vēstulē arī teikts, ka sanāksmē izskanējis priekšlikums daļēji atļaut 5% iedzīvotāju ievākties dzīvokļos vai birojos. Taču šādā gadījumā būvvalde nevarēšot kontrolēt iedzīvotāju daudzumu, un pastāvot risks, ka tehniski nepareizi izbūvēta sadzīves kanalizācija nevarēs uzņemt apjomu un pildīt savu funkciju, un pašvaldība būs spiesta risināt šo problēmu un atbildēt uz iedzīvotāju sūdzībām.

Pēc Vircava teiktā, sanāksmes notikušas attīstītāja AS “Tower Construction Management” pārstāvja klātbūtnē, lai gan pats Vircavs attīstītāja pārstāvi redzējis pirmo reizi.

Būvvalde uzskata, ka, “neskatoties uz priekšsēdētāja izdarīto prettiesisko spiedienu uz būvvaldes amatpersonām”, kamēr AS “Tower Construction Management” attīstītāji nav novērsuši konstatētās nepilnības, objektu nav iespējams pieņemt ekspluatācijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II pienākumus pārņēmis mazdēls princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone 9
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Hosams Abu Meri mājsēdes laikā spiests apgūt jaunas prasmes: sievai atteikt nevar! 36
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 99
11 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Sabiedriskā transporta atlaižu haoss mājsēdē, pat satiksmes ministrs iebilst un nesaprot 53
11 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Vairāku pret obligātās vakcinācijas piketu rīkotājs Šlesers saslimis ar kovidu 123
6 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Deputāti konceptuāli atbalsta būtisku atalgojuma pieaugumu valsts amatpersonām
6 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Stacionēto Covid-19 pacientu skaits sasniedzis rekordu – slimnīcās ārstējas 1444 cilvēki 31
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Vai tiešām bija jānonāk līdz 3000 gadījumiem dienā, lai sāktu domāt?” Rajevskis komentē pašreizējo kovid situāciju Latvijā 59
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pavļuts uzsācis vakcinēšanās kampaņu, personīgi zvanot senioriem, un aicina to darīt arī citus 100
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
ANO aicina Latviju pārskatīt līdz šim īstenoto bēgļu politiku uz Latvijas austrumu robežas
18:50
LE
LETA
Ziņas
Deputāti konceptuāli atbalsta būtisku atalgojuma pieaugumu valsts amatpersonām
18:38
LA
LA.LV
Kokteilis
Nav vēlams šodien uzsākt kaut ko jaunu. Pat plānot to nevajadzētu! Horoskopi 26.oktobrim
18:33
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Gaidāmi siltuma rekordi! Bricis par laikapstākļiem šonedēļ 6
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā pie Akmens tilta Daugavā iebraukusi un nogrimusi automašīna 11
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Vairāku pret obligātās vakcinācijas piketu rīkotājs Šlesers saslimis ar kovidu 123
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Vai pašapliecinājumu var rakstīt uz visu mēnesi? 17
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mājsēdes laikā sievietes mēģina paslēpties automašīnā un policijai draud ar šautriņu 4
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Pārsvarā gaidāms apmācies laiks. Laika prognoze otrdienai
3 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 25.oktobra līdz 1.novembrim: stāda krūmus un augļukokus, novāc pēdējos sakņaugus 2
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kariņš: Spēki ārpus valsts kurina savstarpēju nesaprašanos, cenšoties Latvijā izveidot naidīgas nometnes 101
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Hosams Abu Meri mājsēdes laikā spiests apgūt jaunas prasmes: sievai atteikt nevar! 36
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Asiņaina izrēķināšanās Cēsīs: sieviete nogalina dzīvesbiedru 12
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Vidzemē pa viensētām klaiņojošais lācis, iespējams, tiks likvidēts 63
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Iereibis vīrietis, dusmojoties par Covid-19 ierobežojumiem, mēģina aizdedzināt Ministru kabineta durvis 29
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II pienākumus pārņēmis mazdēls princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone 9
6 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sātīgie biezpiena plācenīši ar dārzeņiem
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Šī vakcīna satur augstāku antigēnu devu.” Zavadska atklāj, kurai vakcīnai ir vislielākā efektivitāte pret Covid-19 98
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Sabiedriskā transporta atlaižu haoss mājsēdē, pat satiksmes ministrs iebilst un nesaprot 53
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 99
11 stundas
LA
LA
Ziņas
“Bagāti ministri nabadzīgā valstī – tas ir neētiski,” Liepnieks par algu palielināšanu valsts amatpersonām 72
1 diena
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Lai kā arī šobrīd būtu, ne Šlesers, ne Gobzems augstu nepalēksies 44
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Vai traģēdiju varēja novērst? Publicētas fotogrāfijas pēc nelaimes ar Boldvinu filmēšanas laukumā 8
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Dzejniece Magone Šutoviene šķiras no vīra un nolēmusi mainīt arī uzvārdu – uz pavisam jaunu 47
7 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Todien laika apstākļi braukšanai bijuši nejauki. Vai Irēnai bija iespēja izvairīties no sadursmes? 11
1 diena
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
“Bērnu svētki sākas ar šāvienu krūtīs.” Kādu sodu piespriedusi tiesa šāvējam Jurijam? 8
1 diena
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Kā es uzveicu slepkavu jeb mans Covid-19 pieredzes stāsts 259
1 diena