Kultūra
Māksla

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 atklāšanas pasākumi pārcelti uz vasaru0

Foto – Leta/Ieva Čīča

Rīgas Fotogrāfijas biennāles (RFB), ņemot vērā ārkārtējo situāciju Latvijā un pasaulē, pasākuma atklāšanas notikumi pārcelti uz vasaru, aģentūru LETA informēja Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020 komunikācijas vadītāja Signe Valtiņa.

Iepriekš bija ieplānots, ka no 9. aprīļa līdz 18. aprīlim notiks RFB atklāšana, piedāvājot apmeklētājiem daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu ar vairāk nekā 60 dalībniekiem no 13 valstīm.

Ņemot vērā ārkārtas situāciju pasaulē un Latvijā, biennāles atklāšanas notikumi tiek pārcelti uz vasaras periodu, cerot, ka notikumu attīstība dos iespēju pēc pašizolācijas un karantīnas perioda cilvēkiem atkal satikties un pieredzēt mākslas norises klātienē, pauda Valtiņa.

Tāpat viņa pavēstīja, ka biennāles komanda turpina strādāt pie dažādiem scenārijiem un ir gatava pielāgoties arī attālinātiem formātiem.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. “Biennāles tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā, tiecoties fiksēt un mākslas festivāla formātā piedāvāt kopīgi izprast pasaulē notiekošās pārmaiņas, kuras mums nepieciešams ne tikai redzēt, bet arī iztēloties, tulkojot mūsdienās tik sarežģīto un piesātināto vizuālo valodu jēgpilnās attiecībās – starp ikdienu, kameras objektīvu, vēstures materiālu, laikmetīgo mākslu, tehnoloģijām un nākotni,” akcentēja biennāles organizatoru pārstāve Valtiņa.

Pirmā Rīgas Fotogrāfijas biennāle norisinājās 2016. gada aprīlī.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.