Foto. Scanpix/FP PHOTO / ANDREAS SOLARO

“Rīgas ūdens”: Ja izceļas karš, ar dzeramo ūdeni 72h laikā spēsim jūs nodrošināt 1. stāva līmenī 159

Kāds skatītājs jautā: “Gadījumā, ja izceļas karš vai “Rīgas ūdens” spēs nodrošināt nepārtrauktu ūdens apgādi un kritiskās infrastruktūras apsardzību?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

SIA “Rīgas ūdens” Tehniskā departamenta direktors Gatis Krauze skaidro: “Ir lietas, ko mēs varam izdarīt un ir lietas, ko mēs nevar izdarīt. Šobrīd jautājums ir par 72 stundām. 72 stundu laikā mēs spēsim nodrošināt jūs ar dzeramo ūdeni 1. stāva līmenī.”

“Par tālāko, droši vien, kara apstākļos ir citas organizācijas, kas organizē to- vai iedzīvotājiem palikt uz vietas, vai viņi ir apdraudēti, vai viņiem ir jādodas prom no pilsētas. Es pieļauju, ka tā būs jau ārkārtas situācija, kurā jau tiks apziņoti iedzīvotāji,” informē  Krauze.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nodrošināt ūdeni 1.stāva līmenī nozīmē, ka deviņstāvu mājas iedzīvotājiem krīzes situācijā nāksies pēc ūdens doties uz  pagrabu. “Pagrabā ir ūdens vads ar krānu. Jautājums varētu būt par to vai katram mājās ir spainis. Bet tējkannā noteikti, iespējams trīs litru burka… Vai arī iedzīvotajiem populāri ir pirkt dzeramo ūdeni 5litru pudelēs.”

Teorētiski nevajadzētu būt situācijai, kad ūdens nav pieejams cilvēkiem. Tomēr Gatis Krauze atgādina: “Es jau nevaru garantēt, ka mūsu ielas ūdens vadu nepārraus kāds šāviņš vai bumba. Ja tik tālu nenonāks, tad ūdens būs.”

Citu kritiskās infrastruktūras objektu darbība, kas ir “Rīgas ūdens” pārvaldībā, krīzes situācijā būs iespējama aptuveni 72 stundas.

“Mēs gājām uz Saeimu, lai mūs apstiprina kā kritiskās infrastruktūras uzņēmumu, tomēr izskatās, ka ūdeni nevajag,” par gājiena uz Seimu sekmēm stāsta Krauze.

Valstij X stundas gadījumā būtu jāuzņemas saistības- jānodrošina “Rīgas ūdens” ģeneratori un transports ar degvielu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.