Latvijā
Kriminālziņas

Robežsardze rosina Ventspils rajona prokuratūru apsūdzēt ārzemniekus par fiktīvas laulības noslēgšanu0

Foto-Shutterstock

Valsts robežsardze Ventspils rajona prokuratūru rosina apsūdzēt ārzemniekus par fiktīvas laulības noslēgšanu, lai iegūtu legālas uzturēšanās tiesības Zviedrijā, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardze.

Aizdomās par ļaunprātīgu personas nodrošināšanu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijā vai citā Eiropas Savienības valstī, kas izdarīts personu grupā mantkārīgā nolūkā tiek turētas četras personas – Kazahstānas pilsone, Krievijas pilsonis un divi Latvijas pilsoņi.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka Kazahstānas pilsone, nolūkā iegūt legālas uzturēšanās tiesības Zviedrijā, organizēja un Latvijā noslēdza fiktīvu laulību ar Latvijas pilsoni, kuram šajā sakarā bija mantkārīgs nolūks.

Noziedzīgajās darbībās tika iesaistītas vēl divas personas, kuras veica darbības fiktīvās laulības noslēgšanai un uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

Saistītie raksti

Tāpat izmeklēšanas laikā tika iegūtas ziņas par faktiem, ka viena no šīm personām minētās darbības veica mantkārīgā nolūkā.

Pamatojoties uz fiktīvi noslēgto laulību, tika mēģināts iegūt uzturēšanās atļauju, taču no personu gribas neatkarīgu iemeslu dēļ, uzturēšanās atļauja Kazahstānas pilsonei netika izsniegta.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.