Kultūra
Māksla

Rokdarbnieces, sarosieties! RIBOCA un Daina Taimiņa aicina piedalīties kopīga mākslas darba tapšanā0


Kornela universitātes profesores Dainas Taimiņas TedX uzruna.
Kornela universitātes profesores Dainas Taimiņas TedX uzruna.
Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) aicina iesaistīties akcijā, lai kopā ar matemātiķi un otrās biennāles dalībnieci Dainu Taimiņu radītu līdz šim lielāko kopdarbu Latvijā, kas veidots no neskaitāmām tamborētām hiperboliskām plaknēm, LA.lv informēja biennāles pārstāve Laura Adamoviča.

Līdzšinējos mākslas projektos Daina Taimiņa ir pulcējusi vairāk nekā 200 palīgus, un līdz šī gada aprīļa beigām ikviens interesents un rokdarbu entuziasts ir laipni aicināts dot savu pienesumu matemātiskajam brīnumam.

2013. gadā Daina Taimiņa iekļuva Ginesa rekordu grāmatā, izveidojot pasaulē lielāko hiperbolisko plakni, kurai tika izmantota 7 kilometri rozā dzijas. Gatavojoties šī gada RIBOCA2 izstādei “viss reizē zied” atklāšanai maijā, Dainai nepieciešama Latvijas iedzīvotāju atsaucība un čaklums, lai censtos atkārtot līdzīga vēriena un iesaistes mākslas darbu.

Ikviens rokdarbnieks Latvijā ir laipni aicināts atsaukties un pievienoties tamborēšanas kustībai, sniedzot savu pienesumu kopīgā darba radīšanā. Projekta noslēgumā aprīļa beigās visu dalībnieku iesniegtie plakņu gabaliņi tiks apkopoti vienotā trīsdimensionālā objektā, kas būs skatāms šogad Rīgā līdz pat 11. oktobrim.

Lai iesaistītos projektā un palīdzētu matemātiķei, asociētajai profesorei Kornela Universitātē (ASV) notamborēt hiperboliskās plaknes jeb tā sauktos kruzuļus, būs nepieciešama aizrautība, vienas krāsas dzija vai cits materiāls un tamboradata, tomēr organizatori iespēju robežās var palīdzēt arī ar materiālu nodrošinājumu.

Vienīgais nosacījums – vienai plaknei izmantot vienotu materiālu un krāsu, taču var droši izmantot reiz lietotu dziju, kā arī citus materiālus – sagrieztus plastmasas maisiņus, T kreklus vai auduma lentas, auklas, vadus un tamlīdzīgi.

Daina Taimiņa ir latviešu matemātiķe, matemātikas vēsturniece un māksliniece. Dzimusi Rīgā, šobrīd Taimiņa ir asociētā profesore Kornela Universitātē ASV.

Pirmo hiperbolisko plakni Daina Taimiņa notamborēja 1997. gadā, lai izmantotu to neeiklīda ģeometrijas nodarbībās.

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA), kas dibināta 2016. gadā notiek reizi divos gados, un tās radošā vadība ik reizi tiek uzticēta citam starptautiska mēroga mākslas kuratoram.

2020. gadā notiekošās biennāles izstādei, iedvesmojoties no Māras Zālītes dzejas krājuma nosaukuma, dots nosaukums “viss reizē zied” (and suddenly it all blossoms), un tā notiks Rīgā no 16. maija līdz 11. oktobrim.

RIBOCA2 kuratore ir Rebeka Lamarša-Vadela, kuras veidotā izstāde aicinās pašreizējā ekoloģisko, ekonomisko un politisko pārmaiņu un juku kontekstā aktualizēt ‘valdzinājuma atjaunotni’ no dažādiem skatu punktiem, piedāvājot alternatīvas apokaliptiskiem vēstījumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Tautieši Lielbritānijā neizpratnē par filmas “Dvēseļu putenis” garumu un mainīto nosaukumu
3 dienas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Plānot dzīvi uz priekšu ir neiespējami un lieki. Saruna ar Nacionālā teātra aktrisi Daigu Kažociņu
Intervija 3 dienas
ED
Eduards Dorofejevs
Kultūra
Dzīves gaismas mirdzums kristālos
3 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 2
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Nepatīkams pārsteigums: labdarībai ziedotas drēbes tiek tirgotas internetā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pabriks: Degvielas rezerves Latvijai ir tikai “uz papīra”. Krīzes situācijā mēs sev to piegādāt nevarēsim 5
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Nosauc vietas, kur Latvijā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits
2 stundas