Ekonomika
Bizness

Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājam aizdomas par centieniem izgāzt iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: LETA/Evija Trifanova

Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājam Jānim Vitenbergam (KPV LV) radušās aizdomas par centieniem parlamentā izgāzt iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu.

Vitenbergs šorīt intervijā Latvijas Radio norādīja, ka attiecīgajam likumprojektam uz otro lasījumu tika saņemti tikai seši priekšlikumi, bet uz trešo lasījumu – 83 priekšlikumi, kas esot neierasti daudz vienam likumprojektam.

Vaicāts, vai varētu būt, ka daudzo priekšlikumu iesniegšanas mērķis patiesībā ir izgāzt iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu, Vitenbergs atbildēja apstiprinoši. “Jā, man ir tādas aizdomas, jo šie priekšlikumi ir gana nopietni, kas būtībā izmaina principā šo sākotnējo domu. Tas likumprojekts šobrīd ir kā samudžināts dzijas kamoliņš, un mēs viņu kopā cenšamies šķetināt,” skaidroja deputāts.

15 gadus neizdodas ieviest atkritumu depozīta sistēmu

Uz jautājumu, kas īsteno šos centienus izgāzt likumprojektu, politiķis atbildēja –

nevienam nav noslēpums, ka pret šīs sistēmas ieviešanu iestājas atkritumu apsaimniekošanas nozare.

“Ne velti par depozīta sistēmas ieviešanu mēs runājam 15 gadus, bet līdz reālai ieviešanai neesam nonākuši. Un arī šobrīd viņi [atkritumu apsaimniekošanas nozares pārstāvji] ir pamainījuši savu viedokli un iestājas par paplašināto depozīta sistēmu, un to arī turpina tālāk virzīt,” skaidroja deputāts.

Viņš nenoliedza, ka paplašinātās depozīta sistēmas ieviešana būtu vēlama, taču pagaidām tā, visticamāk, nav iespējama, jo diez vai relatīvi īsā laikā izdosies atrast veidu, kā motivēt patērētājus nodot otrreizējai pārstrādei pavisam mazvērtīgus atkritumus.

Uzziņa:

Saeima turpina darbu pie grozījumiem Iepakojuma likumā, kas paredz ieviest depozīta sistēmu dzērienu iepakojumiem. Iecerēts, ka patērētājs, pērkot preci depozīta iepakojumā, samaksās preces cenu un depozīta maksu, kas atsevišķi būs norādīta cenu zīmē. Savukārt iepakojuma pieņēmējs depozīta maksu patērētājam atmaksās vai izsniegs čeku, kurā norādīta atprečotā summa.

Saistītie raksti

Paredzēts, ka uz depozīta iepakojuma etiķetes būs jābūt speciālai norādei par šīs sistēmas piemērošanu.

Tikmēr Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 17.septembrī pirms trešā lasījuma neatbalstīja priekšlikumus, kas paredzēja paplašinātas depozīta sistēmas ieviešanu. Komisija lēma palikt pie iepriekš atbalstītā depozīta sistēmas tvēruma, nosakot, ka depozīta sistēma attieksies uz dzērienu iepakojumiem.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Aptaujā noskaidrots, cik daudz iedzīvotāju nav ņēmuši kredītus
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
7 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Tikai pirms pāris mēnešiem dibināts uzņēmums ar Kazahstānas kapitālu Rēzeknes pašvaldības telpās veidos vakuuma mēģeņu un mikromēģeņu ražotni
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Kāpēc valstis konfliktē? Saruna ar profesoru Kasparu Kļaviņu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Levits informējis Dienvidāfrikas ārlietu ministri par Misānes lietu
44 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Daiļslidotājs Vasiļjevs cīnās par Eiropas čempionāta medaļu
48 minūtes
LE
LETA
Veselam
FOTO: Judina aprēķini par mediķu algām Saeimā izpelnās kritiku
51 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Tiesa nepieņem Lemberga noraidījumu savam advokātam
2 stundas