Ekrānuzņēmums/900 sekundes

Sākumā iedzīvotāji izsaukt auto kautrējušies: novados izmēģina transportu pēc pieprasījuma 0

Alūksnes un Mazsalacas novadu iedzīvotāji arvien aktīvāk izmanto transportu pēc pieprasījuma. Pašlaik tiek izmēģināti divi dažādi modeļi. Mazsalacas novadā transportu var izsaukt jebkurā dienā. Savukārt Alūksnes novadā trīsreiz nedēļā atkarībā no pagasta, vēstīja raidījums “900 sekundes”.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete
Lasīt citas ziņas
Nelielu pagastu iedzīvotāju skatījumā, transports pēc pieprasījuma esot īsts glābiņš. Lai gan sākumā daudzi laucinieki mašīnu izsaukt kautrējušies.

“Bija bailes, jā. Ļoti labi. Atsaucīgi šoferīši, laipni, vienmēr ir laikā. Viss ir kārtībā,” pauž Sēļu pagasta iedzīvotājs Guntis Riekstiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad reģistrēto pasažieru skaits Mazsalacas un Alūksnes novadā ir pieaudzis līdz 162. Starp viņiem ir gan, piemēram, kāda jauna ģimene ar maziem bērniem, kuriem salūza mašīna un jātiek līdz bērnudārzam, gan 91 gadu veca kundze, kura transportu pēc pieprasījuma izsauc, lai nobrauktu tikai vienu kilometru.

Transportu pēc pieprasījuma aktīvāk izmanto Mazsalacas novada iedzīvotāji, kuriem ir iespēja mašīnu izsaukt katru dienu pēc vajadzības. Savukārt Alūksnes novada transporta ir pieejams tikai trīsreiz nedēļā – trešdien, ceturtdien, piektdien, atkarībā no konkrēta pagasta.

Vidzemes mobilitātes centra skatījumā, izdevīgāks esot Alūksnes modelis, jo tur reisu skaits ir mazāks, bet vienlaikus brauc vairāki pasažieri.

Lai nodrošinātu pakalpojumu abos novados, pietiek ar divām vieglajām automašīnām un vienu minibusu ar 16 vietām.

Tomēr izmaksu ziņā transports pēc pieprasījuma esot padārgs prieks: Alūksnes novadā tā vidējās izmaksas ir 3,50 eiro par vienu kilometru, bet Mazsalacas novadā – 2,99 eiro par kilometru. Bet pēdējā sanāksmē iedzīvotāji palūdza pakalpojumu paplašināt.

Pašlaik transports pēc pieprasījuma nodrošināts par Eiropas finansējumu. Projekts ilgs tikai līdz šā gada septembrim.

Plašāk pievienotajā “900 sekundes” video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.