Latvijā
Kriminālziņas

Saldū lūdz sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par cigarešu kontrabandu ievērojamā apjomā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu ievērojamā apmērā, kur pie vīrieša automašīnā un īpašumā tika atrastas un konfiscētas 37 800 cigaretes, tā portālu “La.lv” informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušajā gada otrajā ceturksnī Saldus novadā kāda vīrieša piederošā automašīnā tika konstatētas vairākas cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Kopumā automašīnā tika konstatētas 20 tūkstoši cigaretes jeb viens tūkstotis cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt vīrieša dzīvesvietā tika konstatētas un izņemtas 17 800 cigaretes jeb 890 cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

VP par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu glabāšanu. Valsts ieņēmumu dienests ir aprēķinājis nelikumīgi glabāto tabakas izstrādājumu vērtību – tā šajā gadījumā sasniedz 7 240 eiro. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis redzeslokā un sodīts par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Saistītie raksti
Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

VP informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

 

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
VISC sāk vecāku informēšanas kampaņu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Lūdz precizēt grozījumus kriminālatbildības noteikšanai par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Spridzinātāja lietā liecina “mērķis”: Aigaru apsūdz divu slepkavību organizēšanā
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Mediķu palīgpersonāla vairākumam ienākumi mazāki par 1000 eiro
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Raimonds Vējonis ievēlēts par Latvijas Basketbola savienības prezidentu 1
36 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Stokholmā nogranduši divi sprādzieni
50 minūtes
DG
Dainis Gašpuitis
Ekonomika
Gašpuitis: Desmit gadi Latvijas ekonomikā – vai jūtam krīzes ietekmi un ko varam secināt
18 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šonedēļ laboti jau 11 temperatūras rekordi
3 stundas