Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pixabay.com

Saziedota visa nepieciešamā summa Turcijā priekšlaikus dzimušas mazulītes transportēšanai 16

Saziedota visa nepieciešamā summa Turcijā priekšlaikus dzimušas mazulītes transportēšanai, vēsta Ziedot.lv, sakot paldies visiem ziedotājiem.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

“Mēdz teikt, ka katrs bērniņš izvēlās savus vecākus un laiku, kad nākt šajā pasaulē. Mūsu mazā meitiņa Enija Emīlija izvēlējās tieši mūsu atvaļinājuma laiku un saulaino Turciju.

Bet, viņa pasteidzās krietni ātrāk – tieši 26. grūtniecības nedēļā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Mazā piedzima ar akūta ķeizargrieziena palīdzību, viņa bija tikai 37cm gara un svēra 910 gramus”, tā savu lūgumu pēc palīdzības sāka Enijas Emīlijas vecāki.

Mazulīte visu šo laiku atrodas Turcijas slimnīcas intensīvajā aprūpē, par to maksā apdrošinātājs. Lai arī Enija Emīlija ir stipra un aktīva, viņas stāvoklis ir stabils, ēd mammas pieniņu un ir pārsniegusi jau svarīgo vienu kilogramu, viņai vēl ir jāaug, lai varētu plānot braukt uz mājām Latvijā. Šobrīd mamma savu meitiņu var satikt vien dažas dienas nedēļā uz 15 minūtēm.

Viņa ļoti vēlas pēc iespējas ātrāk atgriezties mājās un būt kopā ar savu meitiņu.

Mazulīti var pārvest ar speciālo medicīnisko avio transportu jau tuvākajā laikā, tiklīdz viņa būs sasniegusi 1,5 kilogramus.

Atgriežoties mājās mazulīte varēs saņemt intensīvo aprūpi slimnīcā Latvijā un mamma varēs būt līdzās mazulītei vairāk. Taču šāda specializētā transporta izmaksas ir līdz pat 34860 eiro, ne apdrošinātājs, ne valsts šādas izmaksas ārpus Eiropas savienības neapmaksā, ģimenei šādu līdzekļu nav, tādēļ viņi lūdza līdzcilvēku palīdzību.

“Mīļās topošās māmiņas, mūsu ieteikums, lai vai cik perfekta nebūtu jūsu grūtniecība, ņemot vērā mūsu skaudro pieredzi, lūdzu pārdomājiet vai tiešām ir vērts ceļot grūtniecības laikā,” raksta Enijas Emīlijas vecāki Rūta un Kristaps.

Jau vēstīts, ka latviešu ģimenei ceļojuma laikā uz Turciju priekšlaikus piedzimis bērniņš. Ģimene devās nedēļu ilgā braucienā uz Turciju – apdrošinājušies un ar ārsta atļauju grūtniecei sestajā mēnesī šādu ceļu ļauts veikt. Taču bērniņš piedzima pāragri.

Medicīniskā evakuācija uz Latviju, kur bērna aprūpe būtu bez maksas, atteikta, jo izmaksā ļoti dārgi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.