Calita sērijas petūnijas. Foto – Uldis Muzikants

Sēj rudens redīsus! Laista visu un visur! Dārza darbu kalendārs no 8. līdz 15.jūlijam 0

Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

8.07. Lapu diena. Laista visu un visur, kur nepieciešams. Mēslo zālājus, ja vajadzīgs atāls. Mēslo arī vēlo šķirņu kāpostus. Sēj zālājus un zaļmēslojuma augus, ātri augošus garšaugus un lapu dārzeņus.

9.–11.07. (līdz pēcpusdienai) Augļu dienas. Veic nepieciešamos kopšanas un veidošanas darbus gurķiem un tomātiem, normē ražu ābelēm, bumbierēm, plūmēm. Sakārto un mēslo noražojušo zemeņu un vasaras aveņu stādījumus. Vāc un pārstrādā augļu, dārzeņu, ogu un augļu ražu.

CITI ŠOBRĪD LASA

11.07. (no pēcpusdienas), 13.–15.07. (līdz pusdienai) Sakņu dienas. Apstrādā augsni rudens sējumiem un stādījumiem. Sēj zālājus un zaļmēslojuma augus. Sēj rudens šķirņu redīsus un daikonus.

12.07., 15.07. Ziedu dienas. Lai saglabātu dobes krāšņas, stāda vasaras puķes. Pastāvīgā vietā stāda ziemcietes no konteineriem, dala un pārstāda īrisus. Griež ziedus, ja nepieciešams tos ilgāk saglabāt svaigus. Vāc ārstniecības augus un griež zarus pirtsslotām. Ievāc puķu un nektāraugu sēklas. Apgriež dzīvžogus un sapucē ziedošos augus, pļauj zālienus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.