Foto – AFP

Septiņi britu jūras kājnieki aizturēti aizdomās par slepkavību Afganistānā 0

Britānijas militārā policija aizturēja septiņus jūras kājniekus aizdomās par slepkavību, kas 2011. gadā izdarīta Afganistānā, paziņoja Britānijas Aizsardzības ministrija.

Reklāma
Reklāma
Kas notiks, ja Kremlis iebruks Baltijā? Katra okupācijas diena nozīmēs tūkstošiem zaudētu dzīvību un plaša mēroga izlaupīšanu 135
Kokteilis
FOTO. “Šī nav nejauša izvēle!” Visa pasaule atkal apspriež Zelenska apģērbu oficiālajā vizītē
Cilvēkstāsts
“Izlaiž ārā no autobusa kā aitu baru, uztaisa dažus selfijus un kāpj visi atpakaļ” – šodien apaļu jubileju svin Jānis Jarāns, ieskatāmies viņa atziņās
Lasīt citas ziņas

Aizturēšana saistīta ar incidentu, kas notika laikā, kad 3. jūras kājnieku brigāde bija izvietojusies Helmandas provincē Afganistānas dienvidos. Šis incidents notika pēc sadursmes ar nemiernieku, un tajā nebija iesaistīti civiliedzīvotāji. Slepkavību tagad izmeklēs Karadienesta tieslietu sistēma, kuras pārziņā ir likumpārkāpumi, kurus britu militārpersonas izdarījušas ārvalstīs. Domājams, ka šī ir pirmā reize, kad britu karavīri aizturēti par apsūdzībām slepkavībā Afganistānas bruņotā konflikta laikā.

“Šīs aizturēšanas demonstrē Aizsardzības ministrijas un Bruņoto spēku apņēmību nodrošināt, lai britu militārais personāls darbotos atbilstoši Kauju noteikumiem un mūsu standartiem,” teikts Aizsardzības ministrijas paziņojumā. Kauju noteikumi paredz, kādos apstākļos britu karavīri drīkst atklāt uguni vai nu tiešā kontaktā ar ienaidnieku vai ar mērķi novērst gaidāmu uzbrukumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Britānijas karaflotes militārais formējums “Karaliskie jūras kājnieki”, kuru dēvē arī par “zaļajām beretēm”, tika izveidots 1755. gadā. Tas ir ieguvis spēcīgu militāru profesionāļu reputāciju pasaules mērogā. Afganistānā ir apmēram 9500 britu karavīru, kas visi atstās šo valsti līdz 2014. gada beigām. Kopš 2011. gadā Afganistānā sākās ārvalstu militārā operācija pret talibu kaujiniekiem, tur gājuši bojā 433 britu karavīri. Prokurori aprīlī nolēma neizvirzīt britu karavīram apsūdzību afgāņu vīrieša slepkavībā, kurš tika nošauts, kad raka zemi pie armijas bāzes Helmandas provincē. Karavīrs atklāja uguni, kļūdaini uzskatot, ka šis vīrietis novietojis spridzekļus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.