Anastasija Sevastova

Sevastova uzvar Pekinā un nonāk panākuma attālumā no Latvijas pirmās raketes goda 0

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova trešdien Pekinas WTA “Premier” sērijas turnīra astotdaļfināla mačā ar 6-3, 6-2 uzvarēja Donnu Vekiču no Horvātijas, kuru viņa līdz šim karjerā uzvarējusi visās piecās savstarpējās spēlēs.

“Kandidāts, kurš grib braukt uz Briseli, kaut ko “klārē” krieviski!” Timrots, Kampars un Upleja-Jegermane komentē debates krievu valodā
Šo 5 vārdu īpašnieki liek sievietēm justies kā septītajās debesīs 10
TESTS. Izpildi testu un pārliecinies, vai zini latviešu valodas gramatiku tikpat labi, cik devītklasnieks

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu pasaules ranga 20.vietas īpašniece Sevastova nopelnījusi 215 WTA punktus un rangā strauji pietuvojusies Latvijas pirmajai raketei Aļonai Ostapenko. Ja Sevastova iekļūs Pekinas turnīra pusfinālā, viņa rangā apsteigs tautieti un atkal kļūs par valsts pirmo raketi. Šo godu Ostapenko viņai atņēma pagājušajā gadā.

Ceturtdaļfinālā Sevastova spēkosies pret ASV sportisti Sloeinu Stīvensu, kura rangā ir devītajā vietā un turnīrā izlikta ar to pašu numuru, vai Dominuku Cibulkovu no Slovākijas, kura ir planētas 30.rakete.

Spēlētājas šo maču iesāka līdzvērtīgā cīņā, abām droši nosargājot savas serves. Pēc piektā geima Sevastovai gan bija nepieciešams medicīniskais pārtraukums, kā rezultātā viņa atstāja kortu. Latvijas tenisiste varēja maču turpināt, bet vēl pēc diviem geimiem viņai atkal bija nepieciešama fizioterapeites palīdzība.

Par spīti savainojumam, Sevastova astotajā geimā vairākas reizes panāca “vienādi”, turklāt Vekiča pēc vienas zaudētas izspēles dusmās trieca raketi pret zemi. Tas par labu nāca tieši Latvijas tenisistei, jo viņa uzreiz pēc tam ieguva savu pirmo mačbumbu spēlē, ko gan viņa neizmantoja. Pretiniecei gan nekādi neizdevās izservēt geimu, un Sevastova vēlreiz ieguva breikbumbu, ko šoreiz izmantoja un panāca 5-3. Arī pēc šāda pavērsiena Vekiča dusmās trieca raketi pret zemi.

Līdz ar to Sevastova varēja servēt par uzvaru pirmajā setā, ko viņa arī pārliecinoši paveica, setā triumfējot ar 6-3.

Sevastovai acīmredzot bija problēmas ar kreiso sānu, kā rezultātā viņai starp pirmo un otro setu atkal bija nepieciešama fizioterapeites palīdzība, kura Latvijas tenisisti nedaudz izmasēja. Viņa lieliski sāka otro setu, jau pirmajā geimā tiekot pie breika. Vekiča bija ļoti neapmierināta par savu sniegumu, bet otrajā geimā viņa ieguva kopumā četras breikbumbas, taču Sevastova tās atspēlēja un spēja nosargāt savu servi.

Latvijas tenisiste bija ieguvusi nelielu iniciatīvu un arī trešajā geimā tika pie divām breikbumbām, no kurām otro arī izmantoja, panākdama jau 3-0. Vekiča gan nepadevās un jau nākamajā geimā pamanījās vienu breiku atspēlēt, ļaujot Sevastovai uzvarēt tikai vienā izspēlē. Tiesa, Latvijas pārstāve pretinieces apgriezienus ātri vien samazināja, jo viņa ar breiku atbildēja nākamajā geimā, tādējādi atgūstot pārliecinošo vadību.

Nestabils sniegums abu tenisistu izpildījumā turpinājās, jo uzreiz pēc tam Sevastova zaudēja punktu pie savas serves, bet septītajā geimā atkal to atguva un panāca 5-2. Latvijas sportiste tādējādi servēja par uzvaru mačā, ko arī veiksmīgi paveica, otrajā setā esot pārāka ar 6-2.

Sevastova pasaules rangā ir 20.vietā, bet Vekiča ir planētas 38.rakete.

Sevastova pēc Pekinas turnīra ceturtdaļfināla sasniegšanas pasaules rangā vairs tikai par 58 punktiem atpaliek no Ostapenko, kura šajās sacensībās cieta zaudējumu jau otrajā kārtā. Pašreizējie aprēķini liecina, ka Ostapenko nākamnedēļ pasaules rangā nebūs augstāk par 17.vietu, kamēr Sevastova pagaidām ir 19.pozīcijā.

Abas tenisistes līdz šim bija tikušās četras reizes, vienmēr uzvaras svinot Sevastovai. Pirmais panākums tika gūts 2016.gada februārī Gaosjunas WTA “International” turnīra otrajā kārtā, kad Sevastova svinēja uzvaru ar rezultātu 7-5, 2-6, 7-5. Pēc tam sekoja panākums 2017.gada ASV atklātā čempionāta trešajā kārtā, jo Latvijas tenisiste pretinieci droši pieveica ar 6-2, 6-3.

Savukārt šogad Dohas WTA “Premier” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā Sevastova svinēja uzvaru ar rezultātu 6-3, 6-4, bet vēl ceturto reizi Vekiča kapitulēja šī gada ASV atklātajā čempionātā, kad Sevastova guva virsroku ar 6-2 2-6 6-3.