Skatītājs: Ja Vācija nevar pieņemt lēmumu par “Leopard 2” piegādi, lai dod vectēvu “tīģerus” 23

“Ja Vācija nevar pieņemt lēmumu par “Leopard 2” piegādi, varbūt lai tā dod Ukrainai vectēvu “tīģerus”, jo krievi tāpat uzbrūk Ukrainai ar II pasaules kara tankiem. “Tīģeris” jau toreiz bija pārāks, tāds būs arī tagad,” šāds ir TV skatītāja jautājums.

Reklāma
Reklāma
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

“Jā, nu “tīģeris” bija tāds kā meistardarbs priekš tiem laikiem, stūre jau atradās iekšā un tas varēja krievu tankus vairāk par kilometru tālumā sašaut, kamēr krievu tanks varēja trāpīt pļavā.” Šādu komentāru TV24 raidījumam “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” sniedza Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.

Vai ir vēl šie “tīģeri” saglabājušies?
“Nu, nē! Ir ļoti reti, kur kāds pilnībā saglabājies. Tie tika saražoti, ja nemaldos, nedaudz vairāk par 2000 vispār. Oriģinālo var redzēt Maskavā muzejā, vēl viens ir Lielbritānijā, bet vāciešiem pat muzejā nav oriģinālā “tīģertanka””, atklāj Slaidiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Moraveckis: Polija lūgs Vācijas atļauju nosūtīt tankus uz Ukrainu

Polija lūgs Vācijai atļaut tai sūtīt uz Ukrainu vācu ražojuma tankus “Leopard”, pirmdien pavēstīja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis. Viņš arī norādīja, ka Polija veido valstu koalīciju, kas ir gatavas sūtīt uz Ukrainu tankus “Leopard”.

Pat ja no Vācijas atļauja netiks saņemta, Varšava pieņems pati savus lēmumus, sacīja premjers.

“Mēs lūgsim atļauju, bet tā ir sekundāra tēma,” žurnālistiem Poznaņas apmeklējuma laikā sacīja Moraveckis. “Pat ja galu galā mēs šādu atļauju nesaņemsim, mēs šīs nelielās koalīcijas ietvaros, pat ja Vācija nav šajā koalīcijā, mēs kopā ar citiem nodosim savus tankus Ukrainai.”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka svētdien intervijā Francijas telekanālam LCI sacīja, ka

Polija vēl nav oficiāli lūgusi Berlīnes apstiprinājumu iecerei nodot Ukrainai dažus Vācijā ražotos tankus “Leopard”, bet, “ja mums lūgs, mēs ceļā nestāsimies”.

Izsakoties par Bērbokas teikto, Moraveckis sacīja, ka “spiediena pielietošanai ir jēga” un ka ministres vārdos ir “cerību dzirksts”, ka Vācija pat varētu piedalīties koalīcijā.

Atbilstoši Moravecka teiktajam Vācijai ir “vairāk nekā 350 aktīvu tanku “Leopard” un vēl aptuveni 200 rezervē”.

Ukrainas valdība uzsver, ka tanki, īpaši Vācijā ražotie “Leopard”, ir būtiski svarīgi, lai gūtu pārsvaru pār iebrukušo Krievijas karaspēku.

Ukraina Vecgada dienā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.