Skatītājs jautā: “Ģimenes ārstu praksē neviens nenēsā sejas maskas. Kā man rīkoties?” 26

“Ir ģimenes ārstu prakses, kur darbinieki nelieto sejas maskas, ne ārsti, ne māsiņas. Ja jau pacients liek masku, gribētos, lai arī mediķi to dara. Mēs uzgaidāmajā telpā esam četri, pieci cilvēki, viņiem arī nevienam nav maskas, kā man rīkoties un kā būtu pareizi, jo šķiet jocīgi šajā laikā aizrādīt ārstam, atgādinot, ka ir pandēmija!” pieredzē TV24 raidījumā “Uz līnijas” dalās kāda skatītāja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Lasīt citas ziņas

“Maskas šobrīd ārstniecības iestādēs noteikti ir jāvelk,” atbild Ainis Dzalbs, Imunizācijas valsts padomes loceklis, ģimenes ārsts.

Pirmkārt, tas jādara savas drošības dēļ, jo pie ārsta šobrīd 30-40% pacientu sūdzības saistītas ar augšējo elpceļu simptomiem, kas varētu izrādīt, ka ir gan gripa, gan Covid-19 infekcija.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja dodaties uz kādu ārstniecības iestādi un redzat, ka medicīnas darbinieks nelieto masku, noteikti atgādiniet!

Sakiet, ka jūs vēlētos, lai jūs apkalpo, lietojot sejas maskas.

Viņš atgādina, ka arī apmeklētājiem maskas ir pieejamas bez maksas, Nacionālais veselības dienests ir nodrošinājis gan ģimenes ārstu prakses, gan citas iestādes ar šīm sejas maskām,” Dzalbs iesaka.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.