Ainārs Šlesers
Ainārs Šlesers
Foto: Evija Trifanova/LETA

Šlesers: “Jāsēžas ar amerikāņiem pie galda un skaidri jāpasaka: mēs gribam kopā ar jums uzbūvēt atomelektrostaciju” 0

TV24 ēterā Ainārs Šlesers, partijas “Latvija pirmajā vietā” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs, aktualizējis tēmu par elektroefektivitāti vai taupību, jo tiek runāts, kā daudz ko efektivizēt, bet turpinām apsildīt telpas, bet ziemā veram vaļā logus. Apmēram šādi šobrīd rīkojas valsts: tiek radītas jaunas aģentūras, vecās nenolikvidējot.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Vaicāts komentēt enerģētikas politiku šobrīd Latvijā, A.Šlesers saka: “Šodien uz šo jautājumu jāskatās caur ģeopolitisko prizmu. Skaidrs, ka pasaule vairs nekad nebūs tāda, kāda bija līdz 24.februārim, tieši tāpēc ir tikai viena valsts pasaulē, kas var Latvijai garantēt drošību – tās ir Amerikas Savienotās Valstis. Diemžēl tā nav Eiropa.”

“Jāsēžas ar amerikāņiem pie sarunu galda un skaidri jāpasaka: mēs gribam kopā ar jums uzbūvēt atomelektrostaciju, kas var nodrošināt mums enerģētikas drošību ilgtermiņā, nevis uz vienu diviem gadiem. Amerikāņi būs ieinteresēti, viņi arī nofinansēs šo projektu. Jāvienojas par normāliem nosacījumiem, lai mūsu tautsaimniecībai beigās būtu lētāka enerģija,” norāda politiķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svarīgi esot meklēt risinājumu, kas beigās ļaus cenas samazināt, nevis paaugstināt. Ja vairs nebūs lētās gāzes, kas nāk no Krievijas, “tad vienīgais variants ir kopā ar amerikāņiem realizēt kādu projektu, jo mums ir vajadzīgas amerikāņu investīcijas, lai mēs justos drošāki.”

Šajā nozarē neesot pat nepieciešami konkursi, valdību līmenī ir jāapsēžas, aicinot deleģēt labāko kompāniju un kopā realizējot šādu projektu.

SAISTĪTIE RAKSTI